Galatasaray'ın eski futbolcusu Erick Pulgar için tecavüz suçlaması

30.06.2022 - 11:08 | Son Güncellenme: 30.06.2022 - 11:24

Galatasaray'da geçtiğimiz sezon yarım devre kiralık olarak forma giyen Şilili orta saha oyuncusu Erick Pulgar ülkesinde tecavüz suçlamasıyla karşıya karşıya kaldı.

Galatasaray'ın eski futbolcusu Erick Pulgar için tecavüz suçlaması

Galatasaray'da geçtiğimiz sezon devre arasında Serie A ekibi Fiorentina'dan kiralanan ve sezon sonunda sözleşmesinin sona ermesiyle ayrılan Şilili futbolcu Erick Pulgar'ın başı dertte.  

Hakkında tecavüz ihbarında bulunuldu

Şili basınında yer alan habere göre 28 yaşındaki futbolcu hakkında 24 yaşındaki bir kadın tarafından tecavüz ihbarında bulunuldu. 

Mynet'in derlediği haberde; genç kadının Şili'nin başkenti Santiago'da bulunan bir gece kulübünde arkadaşlarıyla eğlendiği sırada bir grubun kendisine içki ikram ettiğini, sonrasında ise başının döndüğünü ve başka hiçbir şey hatırlamadığını iddia ederek polise ihbarda bulunduğu ifade edildi.

İlgini Çekebilir
Galatasaray'da Muslera'nın yerine sürpriz isim! Teklif yapıldı
Habere Git

Yaşanan bu olayın ardından 28 yaşındaki futbolcu Erick Pulgar'ın da içinde olduğu ve 5 kişinin bulunduğu bir araca bindirilmesinin ardından, Pulgar'a ait olduğunu iddia ettiği bir eve gittiklerini ardından bir odaya girdiklerini ve tecavüze uğradığını, kendisine ikram edilen içkinin etkisiyle direnme şansının bulunmadığını söyledi.

Erick Pulgar'dan açıklama

Konuyla ilgili savcılık soruşturma başlatırken Erick Pulgar, yaptığı açıklamada "Yalnızca mal sahibi olduğum için tanık olarak ifademi talep edildi. Müştekinin bulunduğu toplantının yapıldığı evin ve adaletin emrinde olacağına dair güvence verdi." ifadelerini kullandı.

American Football
0
Senin için hazırladığımız haberler