Galatasaray'ın etkin isimlerden derbi sözleri! 5 görüş...

Fenerbahçe - Galatasaray derbisi nasıl sonuçlanacak? Galatasaray camiasından 5 isim kritik derbiyi değerlendirdi.
21 Şubat 2020 12:50- Son Güncelleme - 21 Şubat 2020 09:54
Google news abonelik

Galatasaray, Süper Lig’in 23.haftasında Fenerbahçe ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. Zorlu derbi öncesi sarı-kırmızılılar, galibiyete odaklandı. Galatasaray camiasının etkin isimleri, derbi maç için Radyospor'a çok özel açıklamalar yaptı. Galatasaray, derbiyi kazanabilecek mi? İşte camianın etkin isimlerinden özel açıklamalar…

Hamdi Yasaman: “İnşallah şeytanın bacağını kıracağız”

Derbilerin sonuçları belli olmuyor. 3 sonuç da var tabi ki. Gönlümüzden geçen Fenerbahçe’yi Kadıköy’de yenmek. Bir türlü yenemiyoruz Fenerbahçe’yi. Bir stres yaşanıyor. Çok üstün oynayıp da berabere biten maçlar var. Bu sefer şeytanın bacağını kıracağız inşallah. İki takım da bu sene iyi futbol oynamıyor. Fenerbahçe, eğer kaybederse şampiyonluktan tamamen kopar. (Hamdi Yasaman – Galatasaray Eski İkinci Başkanı)

Turgay Kıran: “Kazanırsak 6 işareti yapmayacaklardır”

Her sene Galatasaray kazanacak diye bekliyoruz. Kadıköy’de bir kupa aldık. Kadıköy’deki şanssızlık bir gün kırılacak. Belki de bu hafta olacak. Fenerbahçe açısından zor bir maç. Teknik direktör Ersun Yanal diken üstünde. Galatasaray bunu değerlendirebilirse, Kadıköy’deki şanssızlık kırılır. Kadıköy’de kazanırsak Fenerbahçeli kardeşlerimiz de bize 6 işareti yapmayacaktır herhalde. (Turgay Kıran – Galatasaray Eski Yöneticisi ve Başkan Adayı)

Suat Kaya’dan derbi sözleri: “Kadıköy’de bir şeyler oluyor”

Kadıköy derbilerde başka bir şey oluyor. Bu Fenerbahçe'nin de hedef maçı. Sezonu kurtaracakları bir maç. Galatasaray için bu maç seriyi sezon sonuna kadar devam ettireceği bir maç olabilir. Şu isim öne çıkacak diyemiyorum. Ben Galatasaraylı olduğum için biz her yere kazanmaya gideriz. İki takım da çok iyi bir forma sahip değil. Uzun süre sonra sakatlıktan dönen oyuncular formda. Oyun stratejisi nasıl olacak bilmiyorum ancak 2 takım da baskılı oynamaya çalışacak. İşte o aralarda sinirlerine hakim olan oyuncu grubu ayakta kalacaktır. 2 haftadır ortamı geren açıklamalar oyunculara yansıyor. Bu takım hak etti kazandı desinler. Öyle bir maç istiyorum. (Suat Kaya - Galatasaraylı Eski Futbolcu/Teknik Direktör)

Fatih Akyel: ”Gollü bir derbi bekliyorum”

Fenerbahçe kendi evinde Galatasaray’ı yenmek zorunda. Fenerbahçe kaybederse yarıştan kopar. Güzel bir maç seyredeceğiz. Her iki takımın da şampiyonluk yolunda kazanmak isteyeceği bir maç olacak. Ben gollü bir derbi bekliyorum. (Fatih Akyel - Eski Futbolcu/Teknik Direktör)

Cevat Güler: “Psikolojik olarak Galatasaray daha rahat”

Avrupa’da takımlar birbirleriyle yarışarak iyi yere giderler. Türkiye’de yapılması gereken her iki takımın güçlü ve adil bir şekilde yarışmasını sağlamak. Marka değerini korumak gerekiyor. Fenerbahçe psikolojik açıdan daha zor durumda. Oyunun ilk yarısında skora gitmek isteyecek Fenerbahçe. Bu Fenerbahçe’yi strese sokabilir. Galatasaray biraz daha rahat ve avantajlı olacak.