Galatasaray pilot takımı Niğde Anadolu'nun sahasında skandal

Orhan Gülek
12.02.2022 - 15:22 | Son Güncellenme: 12.02.2022 - 15:39

Galatasaray'ın pilot takımı Niğde Anadolu FK'nın sahası, greyderlerle temizlenince tarlaya döndü. Ortaya çıkan inanılmaz görüntüler, skandalı ortaya çıkardı. İşte detaylar.

Galatasaray pilot takımı Niğde Anadolu'nun sahasında skandal

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray'ın genç oyuncularının gelişimi için pilot anlaşması yaptığı TFF 2. Lig Kırmızı Niğde Anadolu FK'nın sahasının zemini şoke etti. Zemine ait medyaya düşen fotoğraflara bakan herkes "Galatasaray genç oyuncularını bu zeminde mi geliştirecek" dedirtti. Sarı kırmızılı kulübün, skandal bir halde olan Niğde'nin zeminden sonra kulüple ilişkisini gözden geçirip geçirmeyeceği merak konusu.

Adıyaman, hükmen galibiyet istedi

Niğde Anadolu FK'nın sahasının hali, kulüple yarın saat 13.00'de maçı olan Adıyaman 1954 Spor'un sportif direktörü Alper Aslan'ın açıklamasıyla kamuoyunun gündemine geldi. Aslan, bu sahada maç yapılamayacağını belirterek rakiplerinin hükmen yenik, kendilerini de 3-0 galip sayılması gerektiğini savundu.

Karı greyderle temizlediler!

Niğde'nin sahası sürülmüş bir tarladan bile daha berbat durumda. Kar temizliği için greyder kullanıldığı ortaya çıktı. Greyderlerin yarattığı tekerlek çukur ve arkları da sahayı adeta bir inşaatın hafriyat alanına çevirmiş durumda. Haliyle de akla "Bu sahada gençler nasıl gelişecek, sağlıkları nasıl korunacak" sorusu geliyor.

İlgini Çekebilir
Galatasaray’ın pilot takımına şok: Hükmen mağlubiyet isteniyor
Habere Git

Özdemir, "Bozuk zeminde maç yok" demişti

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, sezon başında yaptığı açıklamada "Bozuk zeminde maç oynanmayacak" demişti. Bakalım yarın Niğde'nin değil futbol oynamak, yürümenin bile olanaksız olduğu sahasında maç oynanacak mı? Oynanması halinde nasıl bir yaptırım uygulanacak?

Ortağı Galatasaray yöneticisi Işıtan Gün

Niğde Anadolu Futbol Kulübü, 1990'da kurulan Niğde Belediyespor'a dayanıyor. Bu kulüp Altınordu Futbol Kulübü'nün pilot takımıydı. Ancak bu sezon el değiştirdi. Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Ural Aküzüm'ün satın aldığı kulübün ortakları arasında mevcut Galatasaray yöneticisi Işıtan Gün de bulunuyor. Aküzüm başkanlığını da yaptığı kulübü satın aldıktan sonra, renklerini mavi kırmızı beyazdan, sarı kırmızıya çevirirken, iki kartalın yer aldığı armasını da aslan figürüyle değiştirdi.

İlgini Çekebilir
Burak Elmas'tan transfer sözleri: 3 oyuncuyu istedik, alamadık
Habere Git

Galatasaray, 6 oyuncu verdi

Galatasaray Kulübü ile Niğde Anadolu FK arasında bu sezon pilot takım anlaşması yapıldı. Sarı kırmızılılar, bir çok genç oyuncusunu, gelişmesi için Niğde'ye gönderdi. Gönderilen oyuncular kaleci Berk Balaban, sol kanat Sarper Çağlar, stoper Yiğit Demir, orta saha Erkan Süer, santrforlar Eren Aydın ve Atalay Yıldırım...

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler