Galatasaray'ın hedefinde Güntekin Onay var!

Cüneyt Muharremoğlu
30.12.2022 - 14:50 | Son Güncellenme: 30.12.2022 - 14:57

Galatasaray Başkanvekili Erden Timur, "Sivasspor'un golünün neden iptal edildiğini 40 kişi anlamadık" diyen beIN Sports moderatörü Güntekin Onay'a yaptırım uygulanmasını istedi.

AJANSSPOR HABER

Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur, 2-1 kazandıkları Sivasspor maçından sonra yaptığı basın toplantısında yayıncı kuruluş moderatörü Güntekin Onay'ı hedefe koydu.

Güntekin Onay, Sivasspor'un iptal edilen golünü yorumladı

Yayıncı kuruluş moderatörü Güntekin Onay, 49. dakikada Sivasspor'un iptal edilen golü için "Burada 40 kişiyiz, Sivasspor'un golünün neden iptal edildiğini hiçbirimiz anlamadık" ifadesini kullandı.

"Güntekin Onay'ın sözleri için resmi açıklama bekliyoruz"

Erden Timur, düzenlediği basın toplantısında Onay'ın konuşmasının videosunu göstererek "Açılışı böyle açmak...  Oradaki tarafsızlığı koruyup trioya bırakan bir yaklaşımın böyle başlaması muhakkak resmi şekilde açıklamasını bekliyoruz" dedi.

İlgini Çekebilir
Galatasaray'dan TFF'ye çağrı: Sivasspor'un golü neden iptal edildi?
Habere Git

"Hafta içi yayıncı kuruluşa gittik"

Hafta içi beIN Sports'a davet üzerine gittiklerini belirten Timur lehte ve aleyhte olan pozisyon tekrarlarının ve açılarının sayılarını yayıncı kuruluş yetkililerine gösterdiklerini söyledi. 

Yayıncı kuruşu bir çalışma yapıp Galatasaray'a sunacak

Timur, şöyle konuştu: "Çok geniş bir çalışma yaptık. Sadece veri üzerinden pozisyonları, tekrar sayılarını inceledik. Her zerreye ineceğiz demiştik. Pozisyon pozisyon anlattık. Grafiklerle pozisyon adetlerini anlattık. Matematikle, olasılık çok önemli. Dolayısıyla bunu onlara grafiklerle de gösterdik. Kendileri de bir çalışma yapıp sunacaklar."

"Yayıncı kuruluşun tarasızlığı sorgulanmamalı"

Tekrar Güntekin Onay'ın dün yaptığı açıklamaya dönen Timur, "Galatasaray olarak nasıl bir sonuca ulaştılar, ne karar verdiler bilmek istiyoruz. Çünkü yayıncı kuruluşun tarafsızlığı sorgulandığında maçlar da sağlıklı izlenmez" dedi.

İlgini Çekebilir
Güntekin Onay yine Fenerbahçe taraftarını çıldırttı!
Habere Git

Opta'ya suçlama: Manipüle ettiler

Timur, yayıncı kurulşa istatistik bilgileri veren Opta'yı da suçladı. Galatasaray yöneticisi, "Datayı manipüle ettiler, penaltı verilmesi gereken datayı akan oyun diye verdiler. Penaltı duran toptur. Opta, Digiturk'e de servis veren bir kurum, tamamen haksız ve manipületif şekilde bunu verdi. Aslında doğru datayı verdik. Pozisyon sayınıza doğru penaltı sayısını verirsiniz. İçine penaltı pozisyonunu koymazsınız" dedi.

Fatih Terim de Güntekin Onay'a gönderme yapmıştı

2020-21 sezonunda Galatasaray'ın başında bulunan Fatih Terim, şampiyonluğu Beşiktaş'a son maçta kaybetmesinin ardından Güntekin Onay'a yüklenmişti. Terim, "Geçen hafta maç bitiyor, yayıncı kuruluşta sevgili kardeşim Güntekin Onay diyor ki ‘Malatya hiç 9 maçtır 3 gol yemedi’. Ben anlamadım, 3 yedi şimdi. Biz ondan şunu demesini de beklerdik, 'Ligin beşincisi de hiç 7 gol yemedi.' Bu ve buna benzer birçok şey Galatasaray’a dokundurmamak gerek. Galatasaray’ın hocasına, oyuncusuna kolay ilişmemeli. Ne demek istediğimi herkes anlıyor" dedi. Güntekin Onay, Beşiktaş taraftarı olduğunu gizlemiyor. 

 

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
İzlemeden Geçmeyin
Senin için hazırladığımız haberler