Galatasaray'ın stoper transferi için kaynağı Belhanda

22 Ocak 2020 09:48- Son Güncelleme - 22 Ocak 2020 09:48
Google news abonelik
Galatasaray'ın stoper transferi için kaynağı Belhanda

Galatasaray, Belhanda için gelen transfer tekliflerini değerlendirmeye aldı. Stoper transferi için kaynak yaratmak isteyen Sarı kırmızılılar, Faslı oyuncu ile ilgilenen Nice ve Monaco ile masaya oturdu.

Bu iki kulüple masaya oturan sarı kırmızılı yönetim daha önce Diagne ve Babel'de olduğu gibi oyuncunun kalan yıllık ücretini ödeyecek ve kiralama bedelini gittiği takımdan alarak transfere bütçe oluşturacak. Galatasaray'ın bu kaynağı stoper transferi için kullanacağı ön görülüyor.

Sabah'ın haberine göre; sezonun ilk yarısında performansının yanı sıra G.Saray taraftarına da küfür eden ve yaşadığı tartışmanın ardından tamamen takımdan kopan Younes Belhanda artık ayrılmak için geri sayımda.

Sakatlıktan dönen Emre Akbaba'nın performansı, Taylan Antalyalı'nın formu ile birlikte Belhanda da satış listesine koyuldu. Menajeri William D'Avila aracılığı ile görüşmelerde bulunan 29 yaşındaki 10 numara, Suudi Arabistan'a soğuk bakarken, kariyerine Avrupa'da devam etmek istiyor. Fransa'dan bir takımla anlaşması beklenen yıldız futbolcu, Babel gibi kiralık olarak Galatasaray'dan ayrılacak.

BELHANDA'NIN 1 MİLYON 675 BİN EUROLUK ÜCRETİNİ GALATASARAY VERECEK

Belhanda'nın 1 milyon 675 bin Euro olan yarım sezonluk ücretini sarı-kırmızılı kulüp ödemeye devam edecek. Faslı oyuncuyu kadrosuna katacak takım ise kiralama ücreti ödeyecek
Hatırlanacağı gibi yönetim, Diagne'nin de yıllık ücretini (2 milyon 150 bin Euro) verirken kiralama bedeli alarak (3 milyon 350 bin Euro) transferin önünü açmıştı.