Galatasaray'ın takım bütçesi düşecek mi? Yabancı sınırı...

26 Mayıs 2020 18:11- Son Güncelleme - 26 Mayıs 2020 18:21
Google news abonelik

Galatasaray'ın eski başkan adayı Ahmet Özdoğan, Radyospor'a özel açıklamalarda bulundu. Hagi, "Profesör" sıfatını hakediyor mu? Galatasaray'ın takım bütçesi ne kadar? Yabancı Kuralı değişmeli mi? Önümüzdeki sezon maçlar seyircisiz mi oynanacak? Ahmet Özdoğan tüm bu soruları Spor Kazanı programında yanıtladı!

Hagi bütün sıfatları hakediyor!

Radyospor'da Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Galatasaray'ın eski başkan adayı ve eski yöneticisi Ahmet Özdoğan, "Futbol mantığında Hagi'ye her şey denebilir. Hagi her sıfatı hakediyor. Profesör sıfatını hakettiğini düşünüyorum çünkü burada harika anılar bıraktı. Özhan Canaydın döneminde Hagi ilk defa göreve geldi. O dönem yapılan oylamada Hagi'nin gitmesi yönünde bir karar çıktı çünkü teknik adamlığı döneminde pek başarılı olamadı. Hagi'nin futbolcuğuna kimse bir şey diyemez ancak teknik adamlığı için zamana ihtiyacı var. Her iyi futbolcu iyi bir teknik adam olacak diye de bir şey yok." şeklinde konuştu!

Bizim hedefimiz her zaman şampiyonluk!

Ahmet Özdoğan, tüm dünyanın bu pandemiden ekonomik anlamda kötü etkilendiğini ve Galatasaray Futbol Takımı'nın bütçesinin düşürülmesi gerektiğini söyledi. Özdoğan, "Galatasaray'da 1. olamıyorsanız bu bir başarısızlıktır. Bizim ana hedefimiz her zaman şampiyonluktur. Galatasaray'ın futbol takımı için harcadığı para 68 milyon Euro. Bizim bunu düşürmemiz lazım. Dünyanın serveti de bu dönemde bir düşüş yaşadı. Biz bu durumdan nasibimizi alacağız." dedi.

Önümüzdeki sezon da seyircisiz oynanabilir!

Önümüzdeki sezon da seyircisiz oynanabilir!

Ahmet Özdoğan son olarak pandemi süreci sonrasında kulüplerin yaşayacağı ekonomik zorluklara da değindi. Ahmet Özdoğan, bu süreçte kulüplerin para ve sponsorluk bulmakta zorlanacabileceğini söyledi. Özdoğan,

"Önümzdeki sezon da maçların bir kısmı seyircisiz oynanabilir. Yayıncı kuruluş şu anda oynanmış maçların parasını dahi ödememiş durumda. Önümüzdeki sezon bu rakamlar devam etmeyecek. Galatasaray bütün bütçesinde kısıntı yapmak zorunda. Bundan sonra sponsor ve para bulmak kolay olmayacak çünkü herkes sıkıntıda."

"Sanki burada bütün problem yabancı futbolcularmış gibi davranılıyor. Siz yabancı futbolcu almak zorunda değilsiniz. Siz 14 tane yerli oyuncuyla oynamak zorundasınız. Eğer bu kurala dokunulursa fiyatlar daha da artacak. Bence burada doğru olan şey kuralın olduğu gibi kalması." diyerek sözlerini tamamladı.

Ayakkabısız atılan gole inanamayacaksınız