Galatasaray'ın yerli Modric'i Celil Yüksel'e talip var!

1 Aralık 2017 12:19- Son Güncelleme - 1 Aralık 2017 12:19
Google news abonelik
Galatasaray'ın yerli Modric'i Celil Yüksel'e talip var!

Galatasaray'ın genç futbolcusu Celil Yüksel,  Avrupa kulüplerinin radarına girdi. İspanyol ekibi Real Sociedad, Galatasaray'ın resmi sözleşme imzaladığı genç yıldızı Fenerbahçe ile oynanan U21 mücadelesinde takip etti. 

Modric'e benzetiliyor!

Uzun süredir alt yapıdan oyuncu çıkartamayan Galatasaray'da son dönemin gözdesi Celil Yüksel. 19 yaşındaki futbolcu U21 takımında forma giyiyor ve oyun stiliyle Real Madrid'in Hırvat yıldızı Luka Modric'e benzetiliyor. 

Real Sociedad'ın ilk izlenimi olumlu!

Genç oyuncunun ünü şimdiden Florya'yı aşmış durumda. Tudor'un zaman zaman A takımla idmanlara çıkardığı genç oyuncuyu İspanya La Liga ekibi Real Sociedad izlemeye aldı. Kulübün scoutları (gözlemcileri) Florya'da oynanan Galatasaray-Fenerbahçe U21 maçını takip etti ve oyuncu hakkında rapor hazırlamaya başladı. Ekbin ilk izlenimlerinin olumlu olduğu ve takibi sezon sonuna dek sürdürecekleri öğrenildi.

3 yıllık sözleşme imzaladı ancak...

Celil Yüksel 2011 yılında Galatasaray alt yapısına amatör olarak transfer edilmişti. Son dönemdeki performansı ile dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu ile bu sezon 3 yıllık profesyonel sözleşme imzalanmıştı. Ancak sözleşmenin TFF'ye bildirilmemesi akıllarda soru işareti bıraktı. (Fanatik)

Gole sevinirken dikkat!