Galler, Türkiye maçında tam kadro! "Türkiye maçları hep keyifli oldu"

İsa Kethüda
20.11.2023 - 20:31 | Son Güncellenme: 20.11.2023 - 20:42

UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri D Grubu takımlarından Galler Milli Takımı'nın teknik direktörü Rob Page, Türkiye maçı öncesi konuştu. Detaylar.

Galler, Türkiye maçında tam kadro! "Türkiye maçları hep keyifli oldu"

AJANSSPOR-HABER

Türkiye maçı öncesi basın toplantısında Galler Teknik Direktörü Rob Page umutlu konuştu. Samsun'daki maçta eksik olduklarını bu kez tam kadro olduklarını vurgulayan Page, "Türkiye maçları hep keyifli oldu" dedi. 

A Milli Futbol Takımımız, UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Grubu sekizinci ve son haftasında Galler'le deplasmanda karşılaşacak. Ev sahibi ülkenin teknik direktörü Rob Page, kendilerini zor bir maç bekledğini ancak sonuna kadar şanslarını kullanmak istediklerini söyledi. 

"Türkiye'ye karşı sorun oluşturacak taktikleri konuşuyoruz"

"Yeni hocalarının gelmesiyle birlikte Türkiye'nin yeni teknik direktörüyle daha farklı bir sistemle oynamaya başladığını söyleyen Page, "Bunu bariz şekilde gördük. Türkiye'nin hem toplu hem topsuz oyunda daha farklı bir oyun stili benimsediğini görüyoruz. Bu yüzden bizim için çok zor bir maç olacak. Ancak biz de Türkiye'ye karşı sorun oluşturacak taktikleri konuşuyoruz" ifadelerini kullandı.

Samsun'da 2-0 yenildikleri maça göre daha farklı bir kadroyla karşılaşmaya çıkacaklarını söyleyen Page, şöyle konuştu: "Genç, iyi ve daha tecrübeli oyuncularım şu an daha fit durumdalar, hepsi formdalar. Eksik oyuncumuz gözükmüyor. Tüm kadro hazır şekilde maça çıkacağız.

"Çok iyi ve çok güçlü bir takım"

Türkiye'de önemli oyuncularımızı oynatamamıştık ve maçta şanssızlığımız vardı. Bu kez daha farklı bir takım ve daha hazır bir takım olarak Türkiye'nin karşısına çıkacağız. Türkiye'ye karşı oynamak bizim için her zaman büyük bir zevk. Çok iyi ve çok güçlü bir takım. Oynadığımız maçlar da hep keyifli maçlar oldu."

"Almanya'ya karşı çok güzel bir takım oyunu sergilediler"

Türkiye'de Hakan Çalhanoğlu ve Cengiz Ünder'in eksikliğine karşın Almanya maçında bu eksikliğin hissedilmediğini vurguladı ve "Kadroya baktığımızda bir iki oyuncunun olmaması Türkiye için çok fark etmiyor. Çünkü oynayanlar da çok iyi oyunculardı. Almanya'ya karşı çok güzel bir takım oyunu sergilediler. Türk Milli Takımı'nın hocası nasıl bir kadro ile çıkacak bilmiyorum ama çıkaracağı her kadroya hazırlıklı olmamız gerekiyor" değerlendirmesini yaptı. 

Ben Davies: "Hala şansımız devam ediyor"

Galler'in deneyimli savunma oyuncusu Ben Davies, gruptan çıkma şanslarının zor olduğunu ancak son dakikaya kadar bunun için mücadele edeceklerini söyledi.

Türkiye'de oynanan ilk maçta forma giyemeyen 30 yaşındaki futbolcu, "Yazın Türkiye'de oynanan maçta yoktum ama maçı evimde izledim, o maçtaki Türkiye gerçekten topa çok fazla sahip olan bir takımdı, oldukça kaliteli ve etkili oyunculara sahiptiler. Özellikle 10 kişi kaldıktan sonra bize çok fazla baskı uyguladılar ve bunu tüm oyun boyunca gösterdiler. Belirli bölümlerde çok önemli şanslar elde ettik, gol atma şansımız da oldu ama değerlendiremedik. Türkiye bize çok baskı kurdu. Yarın akşam için de çok zor bir maç olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler