Gary Neville, kraliyet ailesini bombaladı! Katar...

22.11.2022 - 15:19 | Son Güncellenme: 22.11.2022 - 15:25

Dünya Kupası'nın insan hakları sicili kötü olan Katar'da yapılması İngiltere'de büyük tartışmalara yol açıyor. Yorumcu Gary Neville ile Prens Williams arasındaki polemiğe Kral Charles da karıştı.

AJANSSPOR HABER

İngiltere'nin ve Manchester United'ın ünlü isimlerinden Gary Neville, Dünya Kupası'nda bir Katar televizyonuna yorumculuk yapmasına yönelik eleştirilere tepki gösterirken, Kral Charles'ın üst düzey bir Katar politikacısından 2,6 milyon Sterlin bağış aldığını söyledi.

Neville hedefte

Gary Neville BeIN ile olan ilişkisi yüzünden büyük eleştiriler alıyor.  Özellikle Katar'da satduyumların yapımında ölen işçiler ve uygulanan alkol yasağı gibi konular Neville'in önüne eleştiri olarak geliyor. 

Televizyondan yanıt verdi

Eleştirilerden bıkan Neville, Avusturalya'nın Foxspor kanalına konuştu. İşlerini bahane göstererek Katar'a gitmeyen Prens Williams'ı sert sözlerle yüklenen Neville, Kral Charles'ı örnek gösterdi.

İlgini Çekebilir
One Love yasaksa NO var!
Habere Git

"Babasının bağış alması sorun değilse..."

Neville, şunları söyledi: "Prens William bu turnuvaya gelmek istemiyor ama babasının Katarlılar'dan büyük miktarda bağışlar almasına izin veriyorsa, sorun değil." 

"Kral değil siyasi partiler de para aldı"

Eski futbolcu iddialarına devam ederek sadece Kral Charles'ın değil siyasi partilerin de Katar'dan para almaktan çekinmediğini söyledi. Neville, “Ama ben nedense siyasilerin değil hep eski futbolcuların ve BBC'deki meslektaşlarımızın Katar'a geldikleri için eleştirdikleri görüyorum" dedi. 

Kral Charles'e açılan soruşturma düşmüştü

Haziran ayında Kral 3. Charles hakkında 2011 ile 2015 yılları arasında Şeyh Hamad bin Jassim'den 3 milyon Euro'ya yakın para aldığı gerekçesiyle soruşturma açılmıştı. Soruşturma, yapılan incelemenin ardınadn ağustos 2022'de düşmüştü.  

İlgini Çekebilir
FIFA açıkladı: Yasaklar, yasaklar...
Habere Git

Prens William yoğun programı nedeniyle Katar'a gitmedi

Ekim ayında Prens William 'yoğun kış programı'nı  gerekçe göstererek Katar'daki 2022 Dünya Kupası'na katılmayacağını açıklamıştı. Prens William'ın bu hareketi Katar'da yaşanan insan hakları ihlallerine tepki olarak yorumlanmıştı.  

Senin için hazırladığımız haberler