AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ahmet Çelik, Gazi Koşusu'nu kazanmasını değerlendirdi!

İlk Yayınlanma : 01 Tem 2018 - 21:56 / Son Güncelleme : 01 Tem 2018 - 21:56

92. Gazi Koşusu heyecanı yaşandı. Yarışı kazanan jokey Ahmet Çelik, üst üste 4. kez Gazi’yi kazandığı için çok gururlu olduğunu ifade etti.

Türkiye adına anlamı yarışlardan biri olan 92.Gazi Koşusu heyecanı yaşandı. Yarışı kazanan jokey Ahmet Çelik, üst üste 4. kez Gazi’yi kazandığı için çok gururlu olduğunu belirterek, “Herkese nasip olmaz. Duygularımı anlatamıyorum. Bunu yaşamak lazım” diye konuştu.

Üst üste 4 kez kazanarak rekor kırdı

92.Gazi Koşusu Ahmet Çelik, Hep Beraber Safkan at ile kazandı. Çelik, bu yarışla birlikte üst üste 4. kez Gazi Koşusu'nu kazanarak rekor kırdı. Veliefendi Hipodromu’nda yapılan yarış sonrasında jokey Ahmet Çelik ile Hep Beraberi’in yetiştiricisi Fedai Kahraman basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ahmet Çelik: Duygularımı anlatamıyorum

Gazi Koşusu’nda 4’te 4 yapmanın çok güzel olduğunu söyleyen Ahmet Çelik, “Herkese nasip olmaz. Burada yarışseverler tarihe tanıklık ettiler. Şans mı?, Başarı mı? ben de bunu bilmiyorum. İsmini artık ne koyarlarsa koysunlar ama 4’te 4 yaptığımız kesinleşti. Duygularımı anlatamıyorum. Bunu yaşamak lazım. Çok gururluyum” diye konuştu.

Çok büyük bir hayali 20 yıl sonra gerçekleştirdiklerini belirten Fedai Kahraman, emeği geçen herkese teşekkür etti.