AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Gaziantep FK Başkanı Büyükekşi: Mete Kalkavan bizi yıprattı

İlk Yayınlanma : 08 Mar 2021 - 14:01 / Son Güncelleme : 08 Mar 2021 - 14:05

Süper Lig haberleri… 29. haftada Beşiktaş’a 2-1 yenilen Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi, hakem hatalarından canlarının yandığını belirtti ve “Evet Mete Kalkavan iyi bir maç yönetti ama bu Beşiktaş için geçerli” dedi. İşte ayrıntılar…

Gaziantep FK Başkanı Büyükekşi: Mete Kalkavan bizi yıprattı

AJANSSPOR-HABER

Süper Lig’de hakem eleştirisi yapan kulüpler arasına Gaziantep FK de katıldı. 29. Hafta maçında Beşiktaş’a 2-1 mağlup olan kırmızı siyahlıların başkanı Mehmet Büyükekşi, mücadelenin hakemi hakkında "Evet Mete Kalkavan iyi bir maç yönetti ama bu Beşiktaş için geçerli. Tüm kararları rakibimiz lehine verdi, biz ise maç boyunca adeta yıpratıldık" ifadelerini kullandı.

"Hakemler yine canımızı yaktı"

Büyükekşi, yazılı açıklamasında şunları dile getirdi: “Beşiktaş şu anda belki de ligimizin en formda takımlarının başında geliyor. Bizim rakibimize büyük saygımız bulunuyordu ve bu doğrultuda bu karşılaşmaya hazırlandık. Maçın geneline baktığımız zaman iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Ancak öyle kırılma anlarında çalınan, çalınmayan düdükler var ki ne yazık ki hakemler yine canımızı yaktı. 

"Beşiktaş tek bir itirazda bulunmadı"

Öyle bir maç düşünün ki, karşılaşma boyunca rakibimiz hakeme tek itirazda bulunmuyor. Evet Mete Kalkavan iyi bir maç yönetti ama bu Beşiktaş için geçerli. Tüm kararları rakibimiz lehine verdi, biz ise maç boyunca adeta yıpratıldık. Buna rağmen son dakikalarda Andre Felipe'nin şutunda top direkten dönmese haklı bir puanla ayrılıyor olacaktık. Ama son zamanlardaki şanssızlığımız bu maçta da ne yazık ki devam etti. Hakemlerden de bir kez daha rica ediyorum, müsaade etsinler ki sadece futbol konuşalım."

Mehmet Büyükekşi ayrıca, Beşiktaş'ın attığı ilk golden önce Kenan Özer'e yapılanın çok net bir faul olmasına karşın, hem hakemin hem de VAR’ın bunu görmemesinin skora etki ettiğini savunarak şunları kaydetti:

"Anlayışla karşılamamız artık mümkün değil"

"Rakibimizin oynadığı futbol veya galibiyetini gölgeleme niyetinde asla değiliz. Rakibimizi tebrik ediyoruz ancak kırılma anlarında maçın hakemi sahnedeydi. Yediğimiz ilk golden önce Kenan Özer’e yapılan çok net bir faul var. Hakem o anda faul kararı vermedi ancak VAR'dan nasıl bir uyarı gelmiyor? Gerçekten bunları anlamamız, anlayışla karşılamamız artık mümkün değil. Karşılaşma 0-0 ilerlerken, Dicko ile birebir yakaladığımız pozisyonda yine rakip oyuncu tarafından yapılan bize göre net bir faul var. Bu pozisyonda son adam kuralını göre belki bir kırmızı kart bile verilebilirdi. Bu tarz maçlarda böylesine düdüklerin, takımların ismine göre verilmemesi gerekiyor. Adalet, adalet, adalet başka da bir şey istemiyoruz."