"Geçen sene dönen dolapları gördünüz"

Son dakika Galatasaray haberleri...Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, Divan Kurulu'nda çarpıcı açıklamalar yaptı.. Peki Abdurrahim Albayrak ne dedi? İşte tüm detaylar...
22 Ağustos 2020 16:22- Son Güncelleme - 22 Ağustos 2020 16:36
Google news abonelik

AJANSSPOR - HABER

Abdurrahim Albayrak, Divan Kurulu'nda açıklamalarda bulundu ve eleştirileri yanıtladı

Geçen sezonu değerlendiren Abdurrahim Albayrak, “Geçen seneyi 6’ncı kapattık. Hiçbir Galatasaraylı'nın beklediği sıralama değildi. Herkes gibi biz de çok üzüldük. Galatasaray tam yol almışken 7 galibiyet üst üste almışken, koronavirüsün bütün dünyayı sardığı bir dönemde önce ben, sonra hocamız, Kaan Kançal, Yusuf Günay hepimiz hastanelerde kaldık. 28 gün ben bizzat kaldım. Liglere ara verildi. Ara en çok bizi etkiledi. Virüsten sonra Rize maçında başta Muslera, Andone'nin sakatlanmaları bizi derinden üzdü. Gidişatımızda hasar meydana getirdi” dedi.

42 MİLYONA ÇEKECEĞİZ

Takımın giderlerini 42 milyon Euro'ya çekmek istediklerini söyleyen Albayrak, “Tabii ki geçen sene bizim başımıza gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi. Her şey üst üste geldi. Hiç kimsenin düşünmediği sakatlıklar, cezalar ve haksızlıklara maruz kaldık. Geçen sene 60 milyon Euro olan Galatasaray Futbol Takımı'nın giderini bu sene inşallah büyük çabalarla 42 milyon Eurolar'a kadar düşürmeyi hedefliyoruz. 6 transfer dönemi geçirdik bunların hepsini de artıyla kapattık. Baştan beri programı dinliyorum. Herkes bizi acımasızca eleştiriyor. Bazı divan üyeleri de ellerini vicdanına koysunlar, iyi yaptıklarımızı da söylesinler, hatasız kul olmaz. Muhakkak hatalarımız vardır. Bunlardan ders de alıyoruz" diye konuştu.

YİNE ARTIDA KAPATACAĞIZ

YİNE ARTIDA KAPATACAĞIZ

Bu seneyi de artıda kapatacaklarını vurgulayan Galatasaraylı yönetici, “Çok uzun yıllar yönetimlerde oldum. Taner Aşkın arkadaşımızın bahsettiği gibi yarım saat falan gelip şeyde durmuyoruz. Biz gündüz 1’de gelip akşam 7’lere kadar kulüpte kalıyoruz. Bu standart. Başkanımız ciddi hastalığa yakalandıktan sonra ’Galatasaray başkanı hasta oldu, kimse kulübe gitmiyor’demesinler diye bunu uzun saatlere çıkardık. Galatasaray’ı yönetmek bize nasip oldu. Galatasaray’ı sevenleri sevindirmek için, sevmeyenleri sevindirmemek için büyük bir mesaimizi Türk Telekom’da, Galatasaray’a ayırıyoruz. Ayırmaya da devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

BİZİ AŞAĞIYA ÇEKMEYE ÇALIŞTILAR

Geçen sene Galatasaray'ın aşağıya çekmeye çalışıldığını ifade eden Albayrak, “Bizde bu Galatasaray sevgisi olduğu sürece Galatasaray’ın bir kuruşunu sokağa atmayı Allah bize nasip etmesin. Bizim morale ihtiyacımız var. Birçok kulüp birbirlerine daha fazla yaklaştı. Biz bundan sonraki yönetimlere de destek vereceğiz. Ben her zaman Galatasaray’ın iyiliği için çalışacağım. Her çıkan bize vurmasın. Her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Geçen sene bizi aşağıya çekmek için dönen dolapları gördük. Galatasaray’ı aşağıya çekmek için, durdurmak için ne yollara başvurduklarına şahit olduk. Çok üzüldüm. Geçen sene ben inanıyorum ki o galibiyetler devam edecekti. Sivas’ta başlayan, Rize’de devam eden hakem hataları, koronavirüsün de gelmesiyle geçen sene çok şanssız bir sezon geçirdik. Geçen sene şampiyon olamaya çok ihtiyacımız vardı. Galatasaray için bu sene her şey iyi olacak. Yeter ki birlik olalım" diyerek sözlerini tamamladı.

James Harden - En İyi Oyunlar | NBA 2015/16 - 2019/20