AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Gelin görün Muslera yine yerinde!

Ajansspor Editör
Eren Tuncay
İlk Yayınlanma : 14 Eyl 2021 - 11:15 / Son Güncelleme : 14 Eyl 2021 - 11:17

10 yıl önce İstanbul'a ayak basarak Türk futbol tarihinin seyrini değiştiren Muslera, 2015-2016'dan sonra eski kulübü Lazio ile yeniden karşılaşacak. Uruguaylı kaleci bu defa geçit vermek istemiyor.

Gelin görün Muslera yine yerinde!

Burhan Can TERZİ - AJANSSPOR

Tarihler 2011 yazını gösterdiğinde büyük bir yapılanma sürecine giren Galatasaray, kalesini de emanet edeceği bir isim arıyordu. Birçok alternatif arasından Lazio'nun Uruguaylı kalecisi Fernando Muslera seçildi. 

Kim derdi ki o kaleci Türk futbol tarihinin kaderini değiştirecek? İlk etapta kamuoyunun kaleciliği konusunda tereddütler yaşadığı Uruguaylı kısa sürede kendini kanıtlarken, Galatasaray'ın Fenerbahçe ile ligde dengeyi kurduğu 2011-12 sezonunda önemli işler yaptı. O sezon belki de kırılma sezonu oldu. Galatasaray bir sonraki sezon da ipi göğüslerken Muslera yine kalesinde devleşiyordu. 2013-14 sezonunun galibi ise Fenerbahçe olmuştu.

Dördüncü yıldızda büyük pay

2014-15 sezonu böylelikle daha değerli olmuştu. Galatasaray ve Fenerbahçe'den hangisi şampiyon olursa 4'üncü yıldızı ilk o takmış olacaktı. Kıran kıran geçen yarışa Muslera'nın şampiyonluk sürecinde yaptığı kurtarışlar damga vurgu ve sarı-kırmızılılar 4'üncü yıldıza ulaşan ilk kulüp oldu. Cimbom sonraki süreçte iki şampiyonluk daha kazanırken, Fenerbahçe hiç şampiyon olamadı. Ezeli rekabette Galatasaray'ın bir adım öne geçmesinde kuşkusuz Muslera'nın payı çok büyük.

3 sezon daha

Geçen sezonun ortasında Muslera ile 3 yıllık daha sözleşme yapılırken, Muslera bu hafta yıllar sonra eski kulübü Lazio'ya karşı oynayacak. Tecrübeli kaleci kendisi için çok özel bu maça damga vurmak ve ben buradayım demek istiyor. Cimbom 2015-16 sezonunda da Lazio ile eşleşmiş ancak 1-1 ve 1-3'lük sonuçlarla elenmişti. Muslera bu defa eski takımına geçit vermek istemiyor.