Genç Kızlar Türkiye Halter Şampiyonası Kuşadası'nda Başladı

Ali Bozkurt
31.03.2023 - 16:34 | Son Güncellenme: 31.03.2023 - 16:38

Halter Son Dakika Haberleri: Okullar Arası Genç Kızlar Türkiye Halter Şampiyonası açılış töreni Kuşadası Spor Salonunda başladı. İşte Detaylar...

AJANSSPOR HABER

Spor Genel Müdürlüğü ile Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Genç Kızlar Türkiye Halter Şampiyonası heyecanı başladı. Uzun süredir beklenen Şapmiyona bugün yapılan açılış töreniyle birlikte Kuşadası Spor Salonunda başladı. Detaylar...

Genç Kızlar Türkiye Halter Şampiyonası ne zaman başladı?

Kuşadası'nda 31 Mart-2 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan ve seremoni geçişi ile başlayan törenin devamında saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. 

Seremoni geçişi sırasında Arnavutluk’ta düzenlenen Yıldızlar Dünya Şampiyonası'nda silkmede ve toplamda dünya ikincisi olan Burcu İldem Gerçekden şanlı Türk bayrağını taşıdı.

''Tüm sporculara başarılar diliyorum''

Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, yaptığı açıklamada sporculara başarılar diledi. Fillikçioğlu,  “Spor kenti Aydın ilimiz, farklı branş ve kategorilerde birçok grup ve Türkiye müsabakasına ev sahipliği yapmayı sürdürüyor. Özverili çalışmalarımızın ardından tekrar sporseverle buluşturduğumuz Kuşadası Spor Salonunda Genç Kızlar Halter Şampiyonası'na ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Halter branşında düzenlediğimiz bu müsabakalarda 38 ilimizden 300 sporcumuz yarışacaktır. Sporcularımızı misafir etmenin gururunu ve onurunu yaşıyor, tüm sporculara başarılar diliyorum" dedi.

Açılış törenine Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü, Okul Sporları Şube Müdürü, Kuşadası İlçe Müdürü, Halter Federasyonu Genel Sekreteri, Türkiye’nin çeşitli illerinden ilimize gelen sporcular, antrenörler ve hakemler katıldı.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
İzlemeden Geçmeyin
Senin için hazırladığımız haberler