Liverpool ve Arsenal, Kenan Yıldız'ı transfer etmek istiyor

Ali Bozkurt
04.12.2023 - 12:40 | Son Güncellenme: 04.12.2023 - 12:48

Serie A ekibi Juventus forması giyen genç milli oyuncu Kenan Yıldız'ı Premier Lig ekipleri Liverpool ve Arsenal'ı transfer etmek istediği iddia edildi.

Liverpool ve Arsenal, Kenan Yıldız'ı transfer etmek istiyor

AJANSSPOR HABER

A Milli Takım'ın Berlin'de Almanya ile karşılaştığı hazırlık maçına attığı golün yanı sıra gösterdiği performansla damga vuran Kenan Yıldız, devlerin transfer listesine girmeye başladı. İngiliz ekipleri genç golcüyü kadrosuna katmak için hamle yaptığı iddia edildi.

Liverpool devre arasını bekliyor

İtalyan basını Liverpool'un Kenan Yıldız'ı kadrosuna katmak için girişimlere başlayacağını iddia etti. Jürgen Klopp'un Kenan Yıldız transferine onay verdiği ve İngiliz devinin Ocak ayında Juventus'a teklif yapacağı öne sürüldü.

TEAMtalk'ta yer alan habere göre Liverpool'un Sportif Direktörü Jorg Schmadtke, Jürgen Klopp ile yaptığı görüşmenin ardından Kenan Yıldız için temlasarını hızlandırma kararı aldı.

Gizli forvet olacak

Haberde Schmadtke'nin Kenan Yıldız'ı Roberto Firmino gibi gizli bir forvet olarak oynayabilecek biri olarak gördüğü bilgisine yer verildi.

Arsenal devrede

İngiliz basınına yansıyan haberlere göre Liverpool'un ardından Arsenal de Kenan Yıldız içni Ocak ayında girişimde bulunacak. Juventus'un büyük bir potansiyele sahip olduğu düşünülen Kenan Yıldız'ı Ocak ayında göndermek istemediği belirtilen haberde İtalyan devinin düşük bir bonservis bedeli karşılığında Kenan'ın ayrılığına izin vermeyecek.

Haberde Juventus'un mali durumunun kötü olması sebebiyle Kenan Yıldız için gelecek yüksek tekifleri değerlendirebileceği aktarıldı.

Moto Rider GO
3.7
Senin için hazırladığımız haberler