AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Gence'de son durum nedir? Enkaz altından kurtarma çalışması devam ediyor mu?

İlk Yayınlanma : 17 Eki 2020 - 17:38 / Son Güncelleme : 17 Eki 2020 - 17:48

Ermenistan'ın füze saldırısı sonrası Azerbaycan Gence'de evler yıkıldı ve enkaz altında kalanlar oldu. Dün (16 Ekim Cumartesi) füze saldırısından hemen sonra vatandaşlar ve kolluk kuvvetler yardım etmek için çalışmalara başladılar. Peki Gence'de son durum nedir, enkaz çalışması bitti mi, kurtulanlar oldu mu, zarar nedir ve şehit, ölen var mı? Gence son görüntüsü... İşte tüm detaylar...

Ermenistan'ın füze saldırısı sonrası Azerbaycan Gence'de evler yıkıldı ve enkaz altında kalanlar oldu. Gence son görüntüsü... İşte tüm detaylar...

AA haberine göre, Sivillerin bulunduğu bölgelere atılan füzelerden birinin çok katlı binaya isabet etmesi sonucu 13 Azerbaycanlının hayatını kaybettiği, 45'ten fazla kişinin de yaralandığı açıklandı.

Azerbaycan Başsavcılığı, Ermenistan'ın Gence'ye düzenlediği füze saldırısında hayatını kaybeden sivillerin sayısının 13'e yükseldiğini bildirdi.

Sivillerin bulunduğu bölgelere atılan füzelerden birinin çok katlı binaya isabet etmesi sonucu 13 Azerbaycanlının hayatını kaybettiği, 45'ten fazla kişinin de yaralandığı kaydedildi.

Ermenistan'ın saldırısında çok sayıda ev, iş yeri ve aracın da zarar gördüğü bildirildi. 

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Scud tipi "Elbrus" balistik füzelerinin kullanıldığını, enkaz alanında bulunan parçaların bunu kanıtladığını duyurdu.

Ermenistan ordusunun Mingeçevir kentine attığı füzelerin Azerbaycan hava savunma güçlerince imha edildiği bildirildi.

Azerbaycan Başsavcılığından yapılan açıklamada, 01.00 civarında Mingeçevir'deki hidroelektrik santralinin Ermenistan ordusunca hedef alındığı belirtildi.