AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Gençlerbirliği'nde İlhan Cavcav gafı! Seçim öncesi...

İlk Yayınlanma : 08 Haz 2019 - 16:34 / Son Güncelleme : 08 Haz 2019 - 19:34

Gençlerbirliği'nde İlhan Cavcav gafı! Seçim öncesi...

Spor Toto Süper Lig'e yeniden yükselen Gençlerbirliği'nde uzun süre polemik konusu olan kongre yarın başlayacak. Ankara'da yayınlanan yerel bir gazeteye verilen ilana göre genel kurul, 9 Haziran Pazar günü (yarın) İlhan Cavcav Tesisleri'nde toplanacak.

Eğer bu toplantıya kulüp üyelerinin yarısından bir fazlası katılmazsa genel kurul, 16 Haziran günü katılımcı sayısına bakılmaksızın Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Şura Salonu'nda saat 10.00'da bir araya gelerek yönetim kurulunu ve kulüp başkanını seçecek.

Gençlerbirliği'nde Genel Kurul öncesi 13. madde gafı

Genel Kurul öncesi Gençlerbirliği'nden Onursal Başkan konusunda bir gaf dikkatlerden kaçmadı. Gençlerbirliği Spor Kulübü Derneği Olağan Genel Kurul İlanı'nda yer alan maddeler incelendiğinde, 13. madde camia içindeki duayen isimleri de hayrete düşürdü. 

Onursal Başkanı seçeceklerini yazdılar ama...

Gündem maddelerine göre; 13. maddede Kulüp Onursal Başkanı seçimi yapılacağı ifade ediliyor. Ancak; Gençlerbirliği'nin merhum başkanı İlhan Cavcav, kulübün Onursal Başkanı pozisyonunda. 

Resmi sitede Onursal Başkan İlhan Cavcav

Hatta Gençlerbirliği Kulübü'nün resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre; Onursal Başkan İlhan Cavcav ile ilgili bilgiler de yer alıyor. 

Arda Çakmak'tan 13. madde eleştirisi

Radyospor'a röportaj veren Arda Çakmak Genel Kurul İlanı'nda yer alan bu madde için, "Biz daha önce Onursal Başkanımızı seçtik. Onursal Başkanımız İlhan Cavcav’dır. Bu tutanaklara da koyuldu. Bu ya iş bilmemezlikten kaynaklanıyor ya da başka bir şey var. Onursal Başkan 1 defa seçilir, o da zaten seçildi. Bazı şeyleri gerçekten anlayamıyorum. Şaşırdık" yorumunu yaptı.

Camia içinden kongre için zamanlama tepkisi

Öte yandan camia içinde seçimin yapılacağı haberinin geç verilmesine tepki gösterenler bulunuyor. Üyeler, bayramda önce bayram mesajının geldiğini ardından ise kongre ile ilgili bilgilendirmenin yapıldığını ifade ediyor. (AJANSSPOR ÖZEL)