Beşiktaş'ta Rachid Ghezzal Tabanlığı Kullanmadı, Sakatlığı Büyüdü

Akın Ungan
01.11.2022 - 19:13 | Son Güncellenme: 01.11.2022 - 22:52

Ayak parmak kapsülünde yırtılma olan Rachid Ghezzal, kullandığı tabanlıkla durumu idare ediyordu. Ama Trabzonspor maçında tercih etmedi ve sıkıntısı büyüdü.

AJANSSPOR HABER

Beşiktaş'ın en önemli isimlerinden olan Rachid Ghezzal bu sezon sakatlıktan başını kaldıramıyor. 2022-23 sezonunda siyah beyazlıların 12 maçından sadece 5'ine çıkan Cezayirli futbolcunun ayak parmağında yaşadığı sorun kronik bir hal aldı. Ghezzal'ın Trabzonspor maçında nükseden sorununda tabanlığın kullanılmaması da etken oldu.

Üzerine her bastığında ağrı hissediyor

Ayak parmak eklem kapsülündeki zedelenmeden ötürü sıkıntısı bulunan Ghezzal, üzerine her bastığında ağrılar hissediyor. 30 yaşındaki kanat oyuncusu bu ağrısına rağmen sahaya çıkarken kramponunda bir tabanlık kullanıyordu. Böylece parmağından ötürü yaşadığı sorunu bir nebze tolere ediyordu.

Ghezzal tabanlık kullanmayı ihmal etti

Ancak Rachid Ghezzal, Trabzonspor maçında bu kez her zaman kullandığı tabanlığı tercih etmedi. Maçta adalesinde de sorun yaşayan Ghezzal'ın başını asıl ağrıtan sakatlık tabanlık kullanmadığı için ayak parmak kapsülünde oluştu. Bu da sahalara dönüşünü uzattı. Tedavisine Katar'da devam edecek olan futbolcunun Dünya Kupası arasından sonra sahalara dönmesi bekleniyor.

İlgini Çekebilir
Güneş'in galasına 35 bin kişi gitti
Habere Git

Kapsüller eklemleri koruyor

Ayak parmağındaki kapsül, eklemleri sarmak suretiyle hem bir arada tutuyor hem de dış faktörlerden koruyor. Bu kapsülde meydana gelen yırtılmalar, kişinin ayağına her bastığında ağrı hissetmesine yol açarken rahat hareket etmesine mani oluyor. Rachid Ghezzal da bu ağrılar nedeniyle sahada büyük zorluklar yaşamaya başladığı için tedavi olmaya karar verdi.

Senin için hazırladığımız haberler