Giovanni Guidetti: "Karşılaşmadan 3 puanla ayrıldığımız için mutluyum"

02.10.2018 - 17:50 | Son Güncellenme: 02.10.2018 - 17:50

2018 FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonası B Grubu üçüncü maçında Bulgaristan'ı 3-0 yenen A Milli Voleybol Takımı'nın antrenörü Giovanni Guidetti, önemli bir galibiyet elde ettiklerini söyledi.

Maçın ardından değerlendirmelerde bulunan İtalyan antrenör, taktiksel açıdan başarılı bir oyun sergilediklerini belirterek, "Karşılaşmadan 3 puanla ayrıldığımız için mutluyum çünkü bu maç çok önemliydi. Blok-defans kurgumuz çok iyi işledi. Bu da hücum yüzdemize olumlu olarak yansıdı. Oyuncularım çok iyi bir performans sergiledi. Bizim açımızdan iyi bir maç olduğunu söyleyebilirim." ifadelerini kullandı.

Takımın kaptanı Eda Erdem Dündar ise gruplarındaki ikinci galibiyetin öneminden bahsederek, "Bizim için çok önemli bir maçtı çünkü Çin mağlubiyetinin ardından bu karşılaşma ile takım içindeki pozitif havayı, enerjiyi tutmak istiyorduk. 3-0 kazandık ama her sayının bir üst tur için önemi büyük." diye konuştu.

Maç içinde bazı bölümlerde zorlandıklarını kaydeden milli voleybolcu, "Özellikle karşılaşmanın ikinci setinde düşüş yaşadığımız anlarda oyuna iyi tutunduk ve savaşarak kazanmayı başardık. Üçüncü sette ise takım arkadaşlarım hücumda çok etkili oynadılar. Galibiyetten dolayı mutluyum." değerlendirmesinde bulundu.

 

Senin için hazırladığımız haberler