AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Giresunsporlu Umut Nayir Şırnak'ta bir okula Fen laboratuvarı yaptırdı

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 12 May 2022 - 16:21 / Son Güncelleme : 12 May 2022 - 16:46

Futbolcu Umut Nayir, Şırnak'ın Cizre ilçesinde Metin Bostancıoğlu İmam Hatip Ortaokuluna tam donanımlı bir fen laboratuvarı kazandırdı. İşte detaylar

AJANSSPOR - HABER

Spor Toto Süper Lig takımlarından GZT Giresunspor'un oyuncusu Umut Nayir, askerlik görevini yaptığı sırada tanıştığı öğretmen Hasan Alak vasıtasıyla Cizre ilçesinde Metin Bostancıoğlu İmam Hatip Ortaokuluna tam donanımlı bir fen laboratuvarı kazandırdı.

Askerdeyken tanıştığı arkadaşı aracı oldu

Umut Nayir'in askerlik görevini yaptığı sırada tanıştığı öğretmen Hasan Alak vasıtasıyla bu bağışı yaptığı öğrenildi. Öğretmen Hasan Alak konuya ilişkin konuşarak, "Görev yaptığım okulda laboratuvar olmadığı için Umut Nayir'dan rica ettim. Kendisi de bizleri kırmayıp okulumuza yepyeni, tam donanımlı bir Fen Laboratuvarı kazandırdı. Kendisine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Cizre İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan'dan Nayir'e teşekkür

Cizre İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan İke açılış sırasında Nayir'e teşekkür ederek, "Bilimsel çalışmaların yapılması için temel etken deneylerdir. Deneylerin yapıldığı yer ise laboratuvarlardır. İnşallah Umut Nayir'in ilçemize kazandırdığı bu laboratuvarda araştıran, merak eden, öğrenmeyi öğrenen nesiller yetiştireceğiz ve eğitim sistemimize, ülkemize katkı sağlayacak ilim ve bilim insanları yetiştireceğiz." ifadelerine yer verdi.

Umut Nayir kimdir?

Aslen Kayserili olan 28 yaşındaki futbolcu Umut Nayir, Süper Lig takımlarında Giresunspor'da forma giyiyor. Nayir, 16 yaşında profesyonel futbola Albayrakspor'da başladı.Daha sonra MKE Ankaragücü'nde altyapısına geçti. 1.91 m boyundaki başarılı futbolcu Umut Nayir daha sonra Beşiktaş da dahil olmak üzere birçok takımda oynamaya başladı.

Umut Nayir, forvet mevkiinde top koşturuyor.

 

Umut Nayir'in forma giydiği takımlar

 

  • MKE Ankaragücü
  • Osmanlıspor
  • Yeni Malatyaspor
  • Göztepe
  • Beşiktaş
  • Bursaspor
  • Hajduk Split
  • Giresunspor