Giuliano'dan Beşiktaşlı oyuncular hakkında çarpıcı sözler! 'Talisca çok sıradışı...'

15.03.2018 - 21:38 | Son Güncellenme: 15.03.2018 - 21:38

Fenerbahçeli Giuliano, FB TV’DE Vehbi Onur Akkuş'un sunduğu "Taraftar Soruyor" programında birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.  Talisca hakkında da konuşan Giuliano ayrıca Beşiktaş'ta beğendiği oyuncuyu belirtti, Galatasaray derbisi ve sarı lacivertlilere geliş sürecisini de değerlendirdi.

6 puanlık maç yok!

Kalan her maç belirleyici. Bu bir puan yarışı. 6 puan değerinde bir maç yok, hepsinin önemi aynı. Dolayısı ile ileriyi düşünmeden maç maç kazanmak önemli.
Çok dengeli bir lig, şampiyonluk için savaşan pek çok takım var, 4 en büyük takım
şampiyon olmak için mücadele ediyor ve sonuna kadar böyle devam edecek. Bizim de şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum ancak ayaklarımız yere basarak ve
maç maç düşünerek...

"Sıra dışı bir ortam"

Benim için en iyi atmosferi olan stat bizimkisi. Evimizde oynadığımız maçlarda her
zaman en iyi atmosfer oluyor. Derbilerden bahsedersek ki Beşiktaş maçında forma giyme imkanım oldu gerçekten sıra dışı bir ortam vardı.
Evimizde Trabzonspor ve Başakşehir ile oynadığımız maçları için de geçerli bu durum. Tüm büyük maçlarımızda taraftarlarımız gelip her an bizi destekledi. Eminim evimizdeki bu derbide stadımız tamamen dolu olacak ve taraftarlarımız orada olup bizi destekleyecek.

"Seneye 10 numarayım"

Eğer mümkün olursa seneye 10 numaralı formayı giyeceğim. Alex kıyaslaması olmadan, benzer karşılaştırmalar yapılmadan ki mutlaka yapılacaktır o da 20 ile başlayıp sonra değiştirdiği için... Her zaman sevdiğim bir numara. Kullandığım başka numaralar da oldu tabii ki ama eğer mümkün olursa 10 numarayı kullanırım.

"Atatürk’ün tüm ülkede büyük etkisi var"

(‘Atatürk’ü tanıyor musun?’ sorusuna yanıt olarak) Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olduğunu biliyorum. 10 Kasım 1938’de öldüğünü de biliyorum. Çok saygı duyulan biri olduğunu biliyorum, ölüm yıldönümünde bütün Türkiye duruyor.
Nerede olursanız olun, sokakta da olsanız, herhangi bir yer de olsa herkes duruyor, arabadan inip 1 dakika saygı duruşunda bulunuyorlar. Dolayısı ile gerçekten tüm ülke üzerinde çok büyük etkisi olan biri.

"Ramiro’yu Fenerbahçe’de isterim"

“(‘Geçmişte oynadığın hangi oyuncuyu Fenerbahçe’de isterdin?’ sorusuna yanıt olarak)
Benimle Gremio’da oynamış bir oyuncuyu söyleyeceğim. Üzerinden 2 yıl geçti ancak hâlâ orada devam ediyor. Adı Ramiro. 
Ön libero olarak oynayabilir, kanat bölgesinde oynayabilir sağ ve solda. Kısa boylu, fiziksel olarak kuvvetli bir oyuncu. Çok koşuyordu, devasa akciğerleri vardı. Taktiksel anlamda çok zeki, tekrar birlikte oynamak istediğim oyuncu o.

"Teklif aldığımda gururlandım"

Geçtiğimiz yaz benim için değişim zamanıydı. Fenerbahçe’den teklif geldiğinde çok gururlandı. Çünkü Türkiye’nin büyük bir kulübü ve benim futboluma hayran. Daha gelmeden bana tüm destek ve sevgilerini gösterdiler. Vermiş olduğu karardan dolayı çok mutluyum. Kendimi çok iyi hissediyorum.
Burası, dünyada büyük bir geleneğe sahip bir kulüp. Taraftarları kulübüne aşık. Her zaman takımlarını destekliyorlar. Umarım bu sevgi ve bu tutku devam eder. Fenerbahçe’de beni en çok etkileyen şek kuşkusuz taraftarı oldu. Daha önce de böyle tecrübeler yaşadım ama tam olarak bu şekilde değildi.

"Her puan çok önemli"

Attığım en önemli gol hangisi? En önemli diyemiyorum çünkü dediğim gibi her maç belirleyici ve her puan önemli. Antalya karşısında deplasmanda oynadığımız maç vardı, bir gol attım ve 1-0 kazandık. Güzel bir goldü ve o golün önemli olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş karşısında evimizde oynadığımız maçta attığım golü de söyleyebilirim.”

"Yıllarca kalacağım"

Burada 4 yıllık bir kontratım var. Futbolda işler çok hızlı olur, çok hızlı değişir ama esas düşüncem yıllarca burada kalmak. Gelmeden önce Josef ile konuştum. Bana şehirin, kulübün ve taraftarın nasıl olduğunu anlattı.Kendisinden mümkün olan bütün bilgileri aldım ve sonra teklifi kabul etmek için karar vermem çok kolay oldu.

"Babel eksiksiz oyuncu"

Türkiye’de yüksek seviyede olduklarını düşündüğüm bir kaç oyuncu var. Talisca çok sıradışı bir dönem geçiriyor ama Babel’i de çok beğeniyorum. Beşiktaş’ın oyuncusu ve bana göre eksiksiz bir futbolcu. Beşiktaş takımının maçlarında oyunun kaderini etkiliyor. Onu da Türkiye liginin en iyi futbolcuları arasına koyarım.

Fanatik

Senin için hazırladığımız haberler