AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Gizli Haaland ve Mbappe toplantıları! Real Madrid ve Barcelona...

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 09 Oca 2022 - 11:29 / Son Güncelleme : 09 Oca 2022 - 12:14

Eski günlerini arayan Real Madrid ve Barcelona transferde güçlerini birleştiriyor! İki kulübün başkanı gizli toplantılar bir araya geliyor. İşte detaylar...

Avrupa futbolunda geriye düşen La Liga’nın marka değerini artırmak için ezeli rakipler Real Madrid ve Barcelona güçlerini birleştiriyor. Mbappe’nin Bernabeu’ya, Haaland’ın da Nou Camp’a gelmesi hedefleniyor.

Avrupa’nın beş büyük liginde son dönemde geriye düşen İspanya La Liga’da ilginç bir proje hazırlanıyor. Ezeli rakipler Real Madrid ve Barcelona adeta güçlerini birleştiriyor.

Ronaldo ve Messi gidince...

Özellikle pandeminin de etkisiyle hem ekonomik olarak hem de rekabet anlamında eski gücünden uzak olan La Liga yeniden toparlanmak istiyor. Bunda da ligin en ünlü kulüpleri Real Madrid ve Barcelona öne çıkıyor.

Ligden son 5 yılda önce Cristiano Ronaldo ardından Lionel Messi gibi iki büyük yıldızını kaybeden La Liga telafi arıyor. Eskisi gibi ligin Premier Lig seviyesine taşınması amaçlanıyor.

Hedef Mbappe ve Haaland

Milliyet'in haberine göre; Burada da Kylian Mbappe ve Erling Haaland isimleri göze çarpıyor. Son dönemde Avrupa’nın en çok konuşulan iki yıldızının La Liga’ya getirilmesi hedefleniyor.

La Liga Başkanı Javier Tebas, Real Madrid Başkanı Florentino Perez ve Barcelona Başkanı Joan Laporta ortak bir noktada buluştu.

Mbappe Real'e, Haaland Barça'ya 

İspanya basınında yer alan haberlere göre, bu üç başkanın gizli toplantılar yaptığı aktarıldı. Mbappe’nin Real Madrid, Haaland’ın da Barcelona’ya transfer edilmesinin planlandığı ifade edildi. Hatta Real Madrid Başkanı Perez’in ezeli rakip olmalarına karşın Haaland’ın Barça’ya gitmesine onay verdiği ve transferde araya girmeyeceği kaydedildi. Florentino Perez’in de son dönemde La Liga’nın marka değerinin düşmesinden dolayı rahatsız olduğu bildirildi. Ekonomik kriz yaşayan Barcelona’da da Laporta’nın Haaland transferiyle ciddi bir reklam fırsatı yakalayacakları ve yeniden kulübün popülerliğinin artacağını düşündüğü yazıldı.

Florentino Perez’in de son dönemde La Liga’nın marka değerinin düşmesinden dolayı rahatsız olduğu bildirildi. Ekonomik kriz yaşayan Barcelona’da da Laporta’nın Haaland transferiyle ciddi bir reklam fırsatı yakalayacakları ve yeniden kulübün popülerliğinin artacağını düşündüğü yazıldı.

ESPN’de son dakika

Real Madrid ve Barcelona’nın La Liga’yı ayağa kaldırma projesi ESPN’de de son dakika olarak verildi. ESPN’den Jorge Ramos’un özel haberinde Real Madrid Başkanı Florentino Perez’in bu çalışmada çok istekli olduğu kaydedildi.

Perez’in bir dönem yakalanan Ronaldo-Messi rekabetini yeniden canlandırmak istediği vurgulandı. Mbappe-Haaland rekabetinin hem kulüplere hem de La Liga’ya hayat vereceği dile getirildi.