"Gökhan Gönül ayrıldığında içim parçalanmıştı"

Son dakika Fenerbahçe haberi... Teknik direktör Erol Bulut için düzenlenen basın toplantısına katılan Başkan Ali Koç, başkanlık seçimi ve kulübe geri dönen yeni transfer Gökhan Gönül hakkında konuştu. İşte detaylar...
28 Ekim 2020 18:10- Son Güncelleme - 28 Ekim 2020 18:23
Google news abonelik

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Erol Bulut için düzenlenen basın toplantısında soruları cevapladı, Gökhan Gönül hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.

Başkanlığı döneminde çok travma ve beklenmedik şeyler yaşadığını anlatan Koç, “O yüzden ben çok daha temkinliyim. Hocam yeni ve Emre yeni. Emre travmanın bir kısmını yaşadı. Pozitif bakmama sebep olan 2 konu var. Hocanın Emre’nin futbolcuların gördüğü ışık, takımda golden sonraki reaksiyonlar, Samandıra’daki hava beni ümitlendiriyor. Maça gelince de etraftaki maçı takip eden insanların tepkileri umutla bakmama sebep veriyor" dedi.

Fenerbahçe'nin ilk yarısını 10- geride kapattığı ancak 3-1 kazandığı Trabzonspor maçına da değinen Koç, "Trabzonspor maçının ilk yarısı bitti ’Ah dedim tamam bu maçı alamazsak ne olacak nasıl lansman yapacağız’ dedim. İkinci yarı bayağı üstünlük bizdeymiş. Bundan sonraki maçlarda çok daha pozitif olacağız. Tökezlediğimiz zamanlar olacak. Şükretmeyi biliyoruz ve iyi gidiyoruz. İnşallah böyle devam ederiz” diye konuştu.

"Aday olma niyetinde olan kim varsa"

"Aday olma niyetinde olan kim varsa"

Şu an hiç seçim düşünmediğini anlatan Koç, “Tek düşündüğüm yola çıktığımız hedeflere ulaşmak. 2 dönem dedik ama her zaman evdeki hesap çarşıya uymaz. Zamanı gelince bakacağız. Tekrar söylüyorum seçimlere ne kadar süre kalırsa kalsın, ne kadar çok aday çıkarsa çıksın, her 3 senede seçimler rastlıyor. 'Biz iyi giderken birileri çıktı, aday oldu ve gidişimizi engelledi' modunda değilim. Aday olma niyetinde olan kim varsa aday olmalı diye düşünüyorum. Bazı işler için 6 sene gerekiyordu. 6 sene olup olmayacağını göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Gökhan Gönül sözleri

Gökhan Gönül’ün buradan ayrıldığı zaman içinin parçalandığını söyleyen Koç, “Gökhan Gönül buradan ayrıldığında içim parçalanmıştı. Onun ne kadar Fenerbahçe’ye hizmet etmek için çabaladığını biliyorum. Aldığı parayı oynadığı seneye bölersek en az ücret alan oyunculardan biri çıkar. Bizden ayrılış şeklinin paradan dolayı yansıtılması, buraya Beşiktaş ile geldiğinde tribünlerde yaşanan olaylar içimi acıtmıştı" ifadesini kullandı. 

"Kaptan olmak Gökhan'a yakışıyor"

"Kaptan olmak Gökhan'a yakışıyor"

Kaptanlığın tecrübeli sağ beke yakıştığını ifade eden Başkan Ali Koç, "Ben dikkat ederseniz her türlü taraftar tepkisini almayı bile göze alıp Gökhan ile ilgili düşüncelerimi iletmiştim. O forma ona yakışıyor, kaptan olmak da yakışıyor. Benim başkanlığımda dönmüş olması memnun etti. Allah nazardan korusun. Şimdiye kadar çok iyi gidiyor. Fenerbahçe Başkanı olarak Gökhan’ın aramızda olması beni ziyadesiyle mutlu ediyor" diyerek sözlerini tamamladı.