"Götze, La Liga'yı tercih edecektir."

1 Haziran 2020 17:16- Son Güncelleme - 1 Haziran 2020 17:21
Google news abonelik

İspanya La Liga ekiplerinden Barcelona’nın file bekçisi Andre Ter Stegen, Mario Götze hakkında konuştu. Sezon sonu Borussia Dortmund'dan ayrılacak olan Götze hakkında konuşan Alman kaleci, oyuncunun La Liga'yı tercih edebileceğini ifade etti.

"La Liga'da onun tarzına uygun birçok kulüp var."

Almanya basınına konuşan Andre Ter Stegen, bir dönem Almanya Milli Takımı'nda beraber forma giydiği arkadaşının oyun tarzının La Liga'ya uygun olduğunu dile getirdi. Ter Stegen: "Mario, topu iyi idare edebilen ve oyunu ileriye itebilen bir oyuncu. Kesinlikle La Liga'ya uygun bir tarzı var. Şu an ne istediğini tam olarak bilemiyorum. Çünkü birbirimizle konuştuğumuzda asla futbol hakkında konuşmayız. Benim için doğru kararı vermesi ve mutlu olması çok önemli. La Liga'da onun tarzına uygun birçok kulüp var. Bence burada bir şansı olabilir."

"1-2 sene sonra neler olacağını tahmin edemezsiniz."

Barcelona ile olan sözleşme yenileme görüşmeleri hakkında konuşan Alman kaleci: "Salgın öncesi yeni sözleşme görüşmelerine başlamıştık. Ancak korona salgın nedeniyle sözleşme yenileme görüşmelerimiz yarıda kaldı. Şu an sözleşme hakkında konuşmak için doğru bir zamanda değiliz. Hayatta futboldan daha önemli şeyler var ve bence salgın döneminde herkes bunu daha net bir şekilde anladı. Kendimi Barcelona'da iyi hissediyorum. Hem ben, hem de ailem burada mutlu. Ancak 1-2 sene sonra neler olacağını tahmin edemezsiniz." ifadelerini kullandı.

AJANSSPOR - DIŞ HABER