AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Gözler UEFA toplantısında! Kader günü...

İlk Yayınlanma : 17 Mar 2020 - 08:35 / Son Güncelleme : 17 Mar 2020 - 08:49

Dünyayı tehdit eden koronavirüs sebebiyle bugün UEFA bir toplantı gerçekleştirecek. Toplantıda ne konuşulacak? EURO 2020'ye erteleme gelecek mi? İtalya-Türkiye maçı oynatılacak mı? Şampiyonlar Ligi finali ne olacak? Tüm detaylar...

Gözler UEFA toplantısında! Kader günü...

UEFA, tüm dünyayı tehdit eden koronavirüs sebebiyle bugün olağanüstü bir toplantı gerçekleştirecek. Toplantı saat kaçta başlayacak? İtalya-Türkiye maçı ertelenecek mi? EURO 2020 ve İstanbul'da oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi finali için ne karar çıkacak? Toplantı öncesi yaşanan gelişmeler şu şekilde...

UEFA'nın kritik toplantısı saat 14:00'te başlayacak

Avrupa futbolunun patronu UEFA bugün olağanüstü toplanacak. Saat 14.00’te başlaması planlanan organizasyona 55 üye ülke federasyon yetkilisi telekonferans yöntemiyle katılım gösterecek.

EURO 2020 ve Şampiyonlar Ligi ile ilgili karar çıkacak

Toplantıda, 12 Haziran’da Roma’da oynanacak İtalya-Türkiye maçıyla başlayacak EURO 2020 ve 30 Mayıs’ta İstanbul Atatürk Stadı’nda yapılacak Şampiyonlar Ligi finali ile 27 Mayıs’ta Polonya’nın Gdansk şehrinde gerçekleştirilecek olan Avrupa Ligi finalinin durumu da belirlenmiş olacak.

Üye federasyonların görüşleri alınacak ve ortak karar verilecek

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin toplantıda üye federasyonların görüşlerini alacak. Ancak; sadece Ceferin değil herkes tarafından alınacak ortak bir karar verilecek.

UEFA oynatmak istiyor!

Toplantıda Avrupa Şampiyonası’nın 2021’de ya da 2020 Aralık ayında oynanması yönünde bir karar çıkacağı düşünülüyor. Yerel ligler ve kendisine bağlı organizasyonların bu yıl içerisinde tamamlanmasını isteyen UEFA’nın virüsün etkisinin azalacağı düşünülen Haziran ve Temmuz aylarında kalan maçların oynatılması görüşünde olduğu bildirildi.

Türkiye'de ne karar çıkacak?

Toplantıda alınacak karar Türkiye açısından da büyük önem taşıyor. Nisan sonuna kadar tüm spor karşılaşmalarının seyircisiz oynanmasını kararlaştıran Bilim Kurulu’nun UEFA’daki toplantı sonrası, liglerin ertelenmesi yolunda bir karar alması da gündemde.

Oyuncuların görüşü net

Bugünkü toplantıya, Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği (FIFPro) de katılım gösterecek. FIFPro, Avrupa’daki oyuncuların hemen hemen tamamının koronavirüs sebebiyle maça çıkmak istemediklerini federasyonlar ve UEFA ile paylaşacak. (AJANSSPOR)