AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Göztepe 'kulüp' transfer ediyor! Rakip Mesut Özil

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 29 Ara 2021 - 13:24 / Son Güncelleme : 30 Ara 2021 - 16:23

Göztepe ve Mesut Özil, TFF 2. Lig'den Çorum FK'yı pilot takım yapmak için teklif götürdü. Çorum FK için rakip olan İzmir ekibi ile Özil, anlaşma masasında.

Nazım Türknas - Volkan Yılmaz/AJANSSPOR

Süper Lig’de düşme hattında bulunan Göztepe’de taraftarlar ve camia, eksik bölgelere takviye için meraklı bir bekleyiş içindeyken, kulüpten farklı bir transfer çalışması geldi.

Başkan Mehmet Sepil ve yönetimi, 2.Lig Kırmızı Grup’un iddialı ekiplerinden Çorum FK’yı satın almak ve pilot takım yapmak için yine teklifte bulundu. Sezon başında da Çorum FK için teklif yapılmış ancak anlaşma sağlanamamıştı.

Çorumspor'da istifa

Çorum FK’da başkan Fatih Özcan, Sportif Direktör Oğuzhan Yalçın ve Teknik Direktör Ahmet Yıldırım, iki gün önce görevlerinden istifa etmişlerdi.

Bu sezon 20 milyon TL harcamış

Başkan Özcan, düzenlediği basın toplantısında; çok yorulduğunu, kulübe 4 yılda kurumsal kimlik kazandırdıklarını ve harcadıklarını tam olarak geri almadan kulübü devir etmeyeceklerini söyledi. Özcan'ın sadece bu sezon için 20 Milyon TL transfer harcaması yaptığı belirtiliyor.

Göztepe'nin rakibi Mesut Özil

Çorum FK için Fenerbahçeli yıldız oyuncu Mesut Özil’in de arkadaşları aracılığı ile  teklif yaptığı ileri sürüldü.  Göztepe ile Mesut Özil'in Çorumspor için masada olduğu belirtildi.

Başkan açıkladı

Çorum FK Başkanı Fatih Özcan, konuyla ilgili açıklama yaptı. Özcan, Mesut Özil ve Göztepe haberlerini doğrularken "Talip var öncelik Çorumluların’ Süper Lig takımının talip olduğu teklifini vekilimiz getirdi. Hedef bir üst lig olmalı. Dünyaca ünlü bir futbolcu talip, Süper Lig kulübü talip, büyük bir firma talip. Önce Çorumluları görelim çıksınlar onlar çıtayı yükseltsinler. Karar defterine harcanan para bağışlanacak diyerek gelecek. Görev sürecinde de borçtan sorumludur." ifadelerini kullandı.