AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Göztepe'den Galatasaray'a gönderme: "Bu baskı havası..."

İlk Yayınlanma : 15 Nis 2021 - 11:30 / Son Güncelleme : 15 Nis 2021 - 11:32

Göztepe ile Galatasaray arasında oynanacak maç öncesi İzmir ekibinin başkanı Mehmet Sepil konuştu. Galatasaray'ın açıklaması için ne dedi? İşte detaylar...

Göztepe'den Galatasaray'a gönderme: "Bu baskı havası..."

AJANSSPOR-HABER

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Galatasaray 17 Nisan Cumartesi günü sahalarında oynayacakları maç öncesinde değerlendirmelerde bulundu. Sepil, öncesi rakip takımın hakemleri etkilemeye yönelik açıklamalar yaptığını ancak; her şeye rağmen hakem tarafından adaletli ve futbolu güzelleştiren bir yönetim izleyeceklerine inandığını ifade etti. 

"Umarız bu baskı havası hakemleri etkilemez"

Sepil, yaptığı yazılı açıklamada, Türk futbolunda müsabakaların ardından hakem kararlarının konuşulmasına alıştıklarını belirtti. Ancak son dönemde özellikle İstanbul takımlarının kendileriyle oynayacakları karşılaşmalar öncesinde hakemleri baskı altına almaya yönelik açıklamalarda bulunduğunu bildiren Sepil şu ifadeleri kullandı:

"Galatasaray'ın yaptığı açıklamalar bizim de konuyu hassasiyetle ve yakından takip etmemize sebep olmaktadır. Biz her zaman futbolun güzelliklerini konuşmaktan yanayız fakat işler kulübümüzün haklarının yenme boyutuna geldiğinde ise sessiz kalmamız mümkün değildir. Umuyoruz ki üzülerek takip ettiğimiz bu baskı havası hafta sonu oynayacağımız karşılaşmada hakemlerimizin yönetimlerini etkilemez, adaletli ve futbolu güzelleştiren bir yönetim izleriz."

Mustafa Cengiz ne demişti?

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, geride bıraktığımız gün GS TV'de gündeme yönelik açıklamalar yapmış ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı'yı istifaya davet etmişti. 

MHK'yı istifaya davet etmişti

Cengiz, "MHK fonksiyonunu yitirmiştir. Serdar Tatlı'ya da yazık. Oradan ayrılsın. Üst üste 5 haftadır bize, 5 haftadır da rakiplerimizin lehine hata yapılmaz. Ben burada iyi niyet aramam, kötü niyet ararım" dedi.