AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mehmet Sepil, Göztepe ile ilgili kararını bugün açıklayacak

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 13 May 2022 - 11:22 / Son Güncelleme : 13 May 2022 - 11:25

Süper Lig'den düşmesi kesinleşen Göztepe'de Mehmet Sepil, basın toplantısı düzenleyerek kulübün geleceği hakkında açıklamalar yapacak. Detaylar haberimizde...

Nazım TÜRKNAS - Volkan YILMAZ / AJANSSPOR

8 yıl önce Göztepe'yi Altınbaş Holding'den satın alarak 65 milyon dolarlık bir yatırım yapan Mehmet Sepil, kulübün geleceği hakkında kararını verdi.

Hisselerin çoğu Sepil'in elinde

Geçen yıl Şubat ayında Sporttz Spor Yatırımları Anonim Şirketi'ne devredilen küçük miktar dışında, kulüp hisselerinin çoğunluğunu Sepil elinde bulunduruyor.

 

Mart ayında tüm görevlerinden istifa etti

Kısa sürede takımı Süper Lig'e çıkaran Sepil, bu sezon başarısız sonuçlardan sonra mart ayında kulüpteki tüm görevlerinden istifa etti. Sepil, bundan sonra kulübün satışı için görüşmeler yaptı. Göztepe'nin küme düşmesi geçen hafta Gaziantep FK'nın puan almasıyla kesinleşti.

Saat 16.00'da açıklama yapacak

Mehmet Sepil, bugün 16.00'da Gürsel Aksel Stadı'nda basın ve taraftar temsilcilerinin karşısına çıkacak. Sepil'in kulübün geleceğiyle ilgili kararını açıklayacağı öğrenildi.

Mevcut sistem devam mı edecek?

Alınan bilgiye göre Göztepe'ye şu ana kadar Sepil'i tatmin edecek ciddi bir teklif gelmedi. Sepil'in mevcut sistemle Göztepe'yi yönetmeye devam edeceği belirtiliyor.