Eray Yazgan'dan Beşiktaş derbisi açıklaması: "Deplasman yasağını doğru bulmuyorum"

İsa Kethüda
17.10.2023 - 15:28 | Son Güncellenme: 17.10.2023 - 18:47

Galatasaray Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Eray Yazgan; Beşiktaş derbisi, Okan Buruk, Zaha, Kerem, Abdülkerim, Nelsson ve Yunus gibi futbolcular hakkında konuştu.

Eray Yazgan'dan Beşiktaş derbisi açıklaması: "Deplasman yasağını doğru bulmuyorum"

AJANSSPOR-HABER

Trendyol Süper Lig ekiplerinden Galatasaray Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Eray Yazgan, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'a açıklamalarda bulundu.

"Bir spor kulübünün başkanı ve onun ortağı olduğu şirket var"

Yazgan, "Bu ittifakı büyük bir cephe gibi algılamamak lazım. Allah'ın verdiğini kuldan saklayacak bir şey yok. Bir spor kulübünün başkanı ve onun ortağı olduğu şirket var. O şirkete bakıyorsunuz diğer rakibimiz Beşiktaş'ın hemen her yerinde. Rahmi Koç'un desteğine dayanarak. Birine bir şey söylediğimiz zaman ötekinden ses duyuyoruz. Ortada alenilik kazanmış bir ittifak var.

"Galatasaray'ı sevenlerle birlikte başarıya ulaşacak"

Galatasaray her zaman durduğu yerde. Galatasaray'ı sevenlerle birlikte başarıya ulaşacak. Birtakım kuruluş değerleri var. Kurucu Ali Sami Yen'in bize gösterdiği hedef var. En büyük arzumuz Türk olmayan takımları yenmek. İnşallah Salı günü bunu yapacağız.

İlgini Çekebilir
Cenk Ergün: "Mauro Icardi bir fenomen"
Habere Git

"100'üncü yıl forması çok rağbet görüyor"

Galatasaray Lisesi'ni Mustafa Kemal Atatürk 3 defa ziyaret ediyor. Birinde kendi portresini imzalayarak 'Galatasaray'a' diyerek gönderiyor. Çubuklu formayı da bu şekilde imzalıyor. 100'üncü yılda o formanın bir benzerini taşıdık. Çok da rağbet görüyor. Beklenin çok üstünde ilgi oldu. Çok ciddi bir başarının beraberinde olduğu bir döneme denk gelmesinin etkisi vardır. Cumhuriyetin 100'üncü yılına atıfta bulunması da etki etti" dedi.

"Çok daha motive ve hazır bir Beşiktaş karşımıza çıkacak"

Hafta sonu Beşiktaş ile oynanacak derbiye değinen Yazgan, "Derbilerin asla favorisi olmayacağı gibi bilakis nispeten açılmış olan puan farkından dolayı çok daha motive ve hazır bir Beşiktaş karşımıza çıkacak. Dilerim ki keyifli bir maç olur. Dostluk içinde, hakem konuşulmayan bir maç olsun. Sonunda da biz galip olalım.

"250 milyon Dolar bütçesi olan takımlarla mücadele etmeye çalışıyoruz"

Takımımızın potansiyelinin üzerine çıktığını değil, potansiyelin bir kısmını yakaladığını düşünüyorum. Şu takıma Inter forması giydirseniz herhalde yarı finalin önemli takımlarından biri olduğunu düşünürsünüz. Bizim takımımızın potansiyelinin çok daha yukarıda olduğunu düşünüyorum. Ama burası bambaşka bir ortam. Hepsi birbirinden kuvvetli takımlarla karşı karşıyayız. Bu işlerin matematiği var artık. Geçtiğimiz sene çeyrek finalde oynamış takımların maaş mütçeleri 250 milyon Dolar. Biz bu takımlarla mücadele etmeye çalışıyoruz" diye konuştu. 

İlgini Çekebilir
Ali Koç göndermek istedi, İsmail Kartal engelledi!
Habere Git

"Hoca, Nelson ile ilgili gerekli şekilde yönetecektir süreci"

Victor Nelsson ile ilgili sözlerine devam eden Yazgan, "Okan Hoca forma konusunda ne kadar adil olduğunu, oyuncularla iyi ilişki içinde olduğunu ispat etti. Bu insanlar genç. Bazen duygularını işin içine katabiliyor. Hoca gerekli şekilde yönetecektir süreci" dedi.

"Zaha, Old Trafford'u ne kadar iyi bildiğini gösterdi"

Zaha'nın çok kaliteli bir futbolcu oldığunu söyleyen Yazgan, "Zaha, Old Trafford'u ne kadar iyi bildiğini gösterdi. Performansını artırarak Bayern Münih maçında da devam edecek diye umuyorum" şeklinde konuştu.

"Dönüp dönüp Kerem'in 90'da attığı o koşuyu izliyorum"

A Milli Takım'ın Letonya zaferini değerlendiren Yazgan, "Milli takım için hepsi birbirinden değerli. Yunus da bizim kardeşimiz, evladımız. Takım olarak çok iyiydi. İsmail de çok iyiydi, Samet de çok iyiydi. Dönüp dönüp Kerem'in 90'da attığı o koşuyu izliyorum. Oraya o hızda koşabilecek güce ve o vuruşu yapabilecek tekniğe sahip. Kerem'in, Abdülkerim'in bugünkü performanslarına bakınca ilgi olmaması mümkün mü?" ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
"Anadolu Efes'in hocası Obradovic'in elini öpemez"
Habere Git

"Deplasman yasağını doğru bulmuyorum"

Son olarak deplasman yasağına karşı olduğunu söyleyen Yazgan, "Deplasman yasağını doğru bulmuyorum. Çocukken İnönü Stadı'nda hep yarı yarıya olurdu. Belki bu söylediğim şimdiki kombinelere bakılınca romantik gelecektir. Biz Manchester seyircisini, Bayern seyircisini ağırlayabiliyorsak, Beşiktaş'ı da Fenerbahçe'yi de ağırlamalıyız. Kendi taraftarımızla da oraya gitmeliyiz" diyerek sözlerini tamamladı.

Eray Yazgan kimdir?

20 Kasım 1975 İstanbul doğumlu olan Eray Yazgan, Galatasaray Lisesi 126. devre mezunudur. Lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü'nde tamamlamıştır. Henüz lise yıllarında turizm sektöründe yarı zamanlı olarak başladığı çalışma hayatına açıkhava reklamcılığında uzmanlaşarak devam etmiştir.

2000 yılında Kamera Reklam'da başladığı açıkhava reklam satış ve pazarlama kariyerine, News Outdoor'da yönetici olarak devam etmiş; 2007 - 2011 yılları arasında Türkiye'nin öncü açıkhava reklam satış ve pazarlama şirketi Ströer Kentvizyon'un Satış ve Operasyon Direktörlüğünü yürütmüştür. 

Halen aktif olarak SAS Tanıtım ve Medya Hizmetleri A.Ş. ve Punica Medya ve Sportif Hizmetler AŞ'nin kurucusu ve sahibi olarak profesyonel hayatına devam etmekte olan Yazgan iyi derecede Fransızca bilmektedir.

Rowing Challenge
3.5
Senin için hazırladığımız haberler