AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Guardiola: ''İlkay Gündoğan için finali İstanbul'da oynamak isterdim''

Ajansspor Editör
Deniz ŞEN
İlk Yayınlanma : 13 May 2021 - 16:56 / Son Güncelleme : 13 May 2021 - 17:35

Guardiola, Şampiyonlar Ligi finali hakkında konuştu. UEFA, finalin İstanbul'da değil Portekiz'de oynanacağını açıklamıştı. İşte Guardiola'nın açıklamaları...

Guardiola: ''İlkay Gündoğan için finali İstanbul'da oynamak isterdim''

DIŞ HABER - AJANSSPOR

 

UEFA, 2021 UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul'dan alındığını ve Portekiz’de Dragão Stadyumu'nda oynanacağını açıkladı. Finalde Chelsea ile karşılaşacak Manchester City’de teknik direktör Pep Guardiola, konu hakkında değerlendirmede bulundu.

 

Guardiola'nın final yorumu

50 yaşındaki teknik adam, ''Hiç İstanbul’a gitmemiştim. Finali orada oynamak ve özellikle İlkay Gündoğan için İstanbul'a gitmek isterdim'' dedi. 

 

Bilindiği üzere Türk asıllı Alman futbolcusu İlkay Gündoğan, Manchester City'de oynuyor. 

Guardiola, kararların UEFA'ya ait olduğunu söyleyerek, ''Finalin Portekiz’de oynanmasına karar verildi. Burada problem yok'' şeklinde konuştu.

 

Ceferin: ''UEFA, Türkiye'ye minnettardır''

UEFA, İstanbul'da oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi Finali'nin Portekiz'in Porto şehrine alındığını bugün resmen açıkladı. UEFA Başkanı Alexander Ceferin, Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul'dan alınmasıyla ilgili, "UEFA, devam eden ortalık ve işbirliği ruhunun yanı sıra bu özel durumda gösterdikleri anlayış için de Türkiye'ye minnettardır" diye konuştu.

UEFA Şampiyonlar Ligi finali ne zaman?

Manchester City ve Chelsea arasındaki Şampiyonlar Ligi finali, 29 Mayıs'ta Porto şehrinde bulunan Dragao Stadı'nda oynanacak.