AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Guardiola: "Son 10 yılın en iyi takımı biziz"

İlk Yayınlanma : 02 Oca 2020 - 13:18 / Son Güncelleme : 02 Oca 2020 - 13:18

Guardiola Manchester City'de kalacak mı? City için ne söyledi?

Manchester City teknik direktörü Pep Guardiola son 10 yılın en iyi takımının kendileri olduğunu söyledi.

Manchester City  menajeri geçtiğimiz 10 yılın en iyi takımının  Premier Leauge ekibi Manchester City olduğunu savundu.  2010/2019 yılları arasında 4 Premier Leauge, 4  EFL Carabo Cup, 2 FA Cup ve 3 Community Shield kazanan City, İngiltere'nin en başarılı ekipleri arasında yer alıyor. 

Son 10 yılda Real Madrid 4 Şampiyonlar Ligi kazanırken Barcelona ise 2 Şampiyonlar Ligi kupasının yanında  7  kez La Liga şampiyonu oldu. Ancak Pep Guardiola hala en iyinin Manchester City olduğunu savunuyor.  

"Topladığımız puanlar, attığımız goller, kazandığımız kupalar... her şey. Bu takım en iyisi"

Son 10 yıla dair açıklamalarda bulunan Guardiola şunları söyledi:

"Bence bu kulüp son 10 yılın en iyisi. Topladığımız puanlar, attığımız goller, kazandığımız kupalar her şey buna dahil. Bu yüzden Manchester City'i kutluyorum. Biz burda günden güne her şeyi analiz ediyoruz ancak son 10 yıla baktığımızda bu açıdan bir perspektif sahibiyiz. Özellikle Abu Dhabi'deki insanlar kulübü satın aldıktan sonra iyi oyucnular aldılar, iyi menajerler buldular ve daha büyük bir ekip kurdular. Ve bence biz harika bir iş yaptık. Çünkü İngiltere'de büyük fillerle savaştık ve büyük kulüplerin büyük hikayeleri oluyor. Biz de bu son 10 yılın hikayelerinden biriydik ve bu harika."