Guidetti'den Türkiye göndermesi: Sırbistan...

Ali Bozkurt
02.10.2023 - 09:31 | Son Güncellenme: 02.10.2023 - 09:37

Sırbistan Kadın Milli Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti, Sırp basınına çarpıcı açıklamalarda bulundu. Guidetti, Türkiye'ye gönderme yaptı.

Guidetti'den Türkiye göndermesi: Sırbistan...

AJANSSPOR HABER

Guidetti, Sırp basınına çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda Sırbistan Kadın Milli Voleybol Takımı'nı överken Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı'na da göndermelerde bulundu. Detaylar...

''Bunu düzeltmek için her anı kullandık''

''Sırp basınına açıklamalarda bulunan Guidetti, ''Elde edilen sonuçlardan memnunum ama kendimizi daha da geliştirmemiz gerekiyor. Kendimi geliştirecek noktaların farkındayım. Paris'te altın madalya olan asıl hedefe ulaşmak için daha da güçlü bir takım olmalıyız. Elbette bu bir süreç ve biz de bu sürecin içindeyiz. Sırbistan'ın başantrenörü olarak atanmam hem benim için hem de kızlar için çok büyük bir değişiklikti. Geçmişte alışık olduklarından farklı bir voleybol tarzı, farklı bir zihniyet. Bazen birbirimizi çok çabuk anlıyoruz, bazen de uyum sağlamak için zamana ihtiyacımız var. Bunu düzeltmek için her anı kullandık.'' dedi.

''Milletler Ligi'nde şanssızdık, rakipler üst düzeyde oynadı''

Milletler Ligi hakkında konuşan Guidetti, ''Milletler Ligi'nde şanssızdık, rakipler üst düzeyde oynadı ve güçlülerdi. Aynı şekilde maç takvimi de bizim lehimize değildi. Aynı zamanda ABD'deki finallere gitmediğimiz için de tatmin olabilirim, çünkü Pale'de hazırlık için harcadığımız zaman, takımı Avrupa Şampiyonası'na hazırlamak ve OIimpiyat elemeleri için daha faydalı oldu. Takımlarımın sezona harika başlamalarından ziyade sezonu iyi bitirmeleri beni her zaman daha çok tatmin ediyor.'' dedi.

İlgini Çekebilir
Filenin Sultanları, coşkuyla karşılandı!
Habere Git

''Elbette başka adaylar da olacak''

Yeni sezon için konuşan tecrübeli antrenör, ''Önemli olan olimpiyatlar. Hedefimiz finale ulaşıp altın madalyayı kazanmak. Sırbistan'ın sahip olmadığı tek şeyin bu olduğunu biliyorum. Kızlar daha önceki sezonlarda tüm yarışmaları kazandıkları için şimdiden heyecanlılar. Böyle bir oyuncu grubuna liderlik etmek benim için büyük bir onur olacak. Hayallerine ulaşmalarına yardımcı olmak benim için bir zevk olacak. Elbette başka adaylar da olacak ama Sırbistan en üst sırada yer alıyor.'' ifadelerini kullandı.

Türkiye'ye gönderme yaptı

Giovanni Guidetti, Novosti'ye yaptığı açıklamaların son kısmında Türkiye göndermesinde bulundu. Finalden sonra Filenin Sultanları'nı tebrik etmeyerek büyük tepki gören Guidetti, "Olimpiyatlara dair kişisel bir motivasyonum yok. Olimpiyatların bir parçası olmaktan gururluyum ve bu büyük turnuva nedeniyle duygusal olarak etkileneceğim. İlk defa, altın madalya kazanmayı isteyen ve bu hırsa sahip bir takıma liderlik edeceğim, dolayısıyla bu benim için de tamamen farklı bir bakış açısı." ifadelerini kullandı.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler