Milli Tekvandocu Gülsena Karakuyulu'dan 136. Madalya

Akın Ungan
28.01.2023 - 16:58 | Son Güncellenme: 28.01.2023 - 17:16

Son dakika taekwondo haberleri | Milli tekvandocu Gülsena Karakuyulu, 12’si Türkiye şampiyonluğu olmak üzere 136. madalyasını kazandı. İşte detaylar...

Avrupa şampiyonu Gülsena Karakuyulu, başarılarına devam ediyor. Spor kariyerini 2014’ten beri milli sporcu olarak devam ettiren Karakuyulu, son olarak 11-14 Aralık tarihleri arasında Isparta’da düzenlenen Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası’nda 'Büyükler Türkiye Şampiyonu' oldu.

Hep şampiyon olduğu için maçlara rahat çıkıyor

Gülsena Karakuyulu, 2014 yılından beri düzenli olarak şampiyon olduğu için Türkiye şampiyonlarına daha rahat çıktığını dile getirdi. Karakuyulu, bir sonraki hedefinin dünya şampiyonalarına gitmek olduğunu açıkladı.

"8-9 saati bulan antrenmanlarımız oldu"

Karakuyulu, “Maç, 2022 Türkiye Şampiyonası’ydı, Isparta’da yapıldı. Bu maça tabii ki çok fazla çalışarak ve emek vererek girdik. Yaklaşık günlük 8-9 saati bulan antrenmanlarımız oldu. Hiç pes etmeden, çok fazla çalışarak şampiyonayı güzel bir şekilde tamamladığımızı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
Türkiye Para Tekvando Şampiyonası'nda altın madalyalar verildi
Habere Git

"Annem bana çok küçük yaşta öğretmişti"

Eskişehir'de Tekvando Milli Takım Antrenörü Dilek Karakuyulu'nun kızı Gülsena Karakuyulu, "Tabii ki her rakibi bizim için ayrı bir potansiyel olarak görüyorum, rakiplerimizi küçümsediğimizde tam tersi çıkabiliyor. Bunları annem bana çok küçük yaşta öğretmişti" şeklinde konuştu.

"2014'ten bu yana her yıl şampiyon oldum"

Türkiye şampiyonalarında elde ettiği başarılar sayesinde rahat olduğunu dile getiren Karakuyulu, "Türkiye şampiyonalarına biraz daha rahat çıktığımı söyleyebilirim çünkü 2014 yılından bu yana her yıl düzenli olarak ben şampiyon oldum ve bunu sürekli yerine koymam için tekrardan daha çok çalışmam gerekiyor" dedi.

"Bu 12. Türkiye şampiyonluğum, 136. da madalyam"

Milli tekvandocu, şunları kaydetti: "Benden sonra gelenler daha çok çalışmış olarak geliyor, ben de eksiklerimi tamamlayarak sorunsuz bir şekilde tamamlıyorum. Bu 12. Türkiye şampiyonluğum, 136. da madalyam. Tekrardan Türkiye şampiyonu olup, Avrupa şampiyonu olup, dünya şampiyonalarına gitmeyi hedefliyorum diyebilirim. Allah’a şükür şimdiye kadar hepsini başardım"

İlgini Çekebilir
Büyükler Türkiye Tekvando Şampiyonası bitti
Habere Git

“Örnek aldığım kişi her zaman annemdi"

Örnek aldığı kişinin annesi olduğunu aktaran Gülsena Karakuyulu, özellikle kadınların savunma sporuna yönelmesini dilediğini belirtti. Karakuyulu, “Benim örnek aldığım kişi her zaman annemdi" dedi.

“Özellikle kadınlar bu spora daha fazla yönelmeli”

Karakuyulu son olarak "Aslında dövüş sporu olarak tekvando bir savunma sporudur. Öncelikle kendimizi savunmamızı öğretiyorlar bize. Birisi herhangi bir anda saldırırsa kendimizi korumamız ve savunmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden özellikle kadınların daha fazla kendilerini savunmaya yönelik sporlara yönelmesini temenni ederim” diye konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler