AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Gümüşdağ: “İrfan Can'ı isteyen biri varsa, 12-13 milyon Euro’yu getirsin!”

İlk Yayınlanma : 13 Oca 2021 - 19:29 / Son Güncelleme : 13 Oca 2021 - 19:38

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in, transferini istediği İrfan Can Kahveci hakkında Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'dan resmi açıklama geldi.

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in, transferini istediği İrfan Can Kahveci hakkında Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'dan resmi açıklama geldi.

Milliyet’in haberine göre Gümüşdağ, Sarı-Kırmızılı kulübün 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak'ın kendisini ziyarete geldiğini, çay-kahve içtiklerini ancak transferle alakalı görüşmediklerini belirtti.

“Mustafa Cengiz beni aradı”

Göksel Gümüşdağ, Terim'in konuşmasının ardından da Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini dile getirirken, yapılan konuşmayla ilgili detay vermedi ve “Arada ciddi farklar var” dedi.

“İrfan Can'ı isteyen biri varsa, 12-13 milyon Euro'yu getirmesi gerekir”

Turuncu-Lacivertlilerin başkanı, Fatih Terim'in İrfan Can'ı istediğini ancak kendilerinin böyle bir niyeti olmadığını vurgularken, “Bu yaz Euro 2020 var. Avrupa'nın peşinde olduğu bir milli futbolcuyu şimdi niye satayım? Böyle bir niyetimiz yok. Ama mutlaka İrfan Can'ı isteyen biri varsa, 12-13 milyon euroyu getirmesi gerekir” şeklinde konuştu.

“Yatırım yaptık, bunun gerçek bir karşılığı olmalı...”

Başkan sözlerine, “Biz 5 yıl öncenin parasıyla İrfan Can'a 2-2,5 milyon Euro arası bir bonservis bedeli ödedik. Yatırım yaptık. Yeteneklerini geliştirdik. Bugün Avrupa peşinde. Bunun gerçek bir karşılığı olmalı.” şeklinde devam etti.

“Türkiye'de kulüplerin İrfan Can'ı alabileceğini düşünmüyorum.”

Gümüşdağ, “Bu şartlarda Türkiye'de kulüplerin İrfan Can'ı alabileceğini düşünmüyorum. Zaten bizim de satmaya niyetimiz yok. Avrupa Futbol Şampiyonası'nı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.