Gündem yaracak iddia: 'Terim’e çok kırıldım, ne biliyorsa açıklasın'

12 Kasım 2018 23:53- Son Güncelleme - 13 Kasım 2018 05:32
Google news abonelik

Ünlü yorumcu Sinan Engin, Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programında konuştu. İşte detaylar...

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Engin'in sözlerin Ajanspor'un derledikleri şu şekilde:

Mustafa Cengiz'in düzenlediği basın toplantısı hakkında konuşarak sözlerine başlayan Sinan Engin, "Bir kulüp başkanı çıkacak ve 'Benim oyuncularım yanlış yaptı' diyecek. Ünal Aysal başkan olsaydı, Mustafa Cengiz'in yaptığı gibi bu tarz bir açıklama yapmazdı ve baskı altında kalmazdı. Normal ölçü de Belhanda'nın ceza alması lazımdı. Bunların sorumlusu Fatih Terim'dir. Fatih Terim'in açıklama yapması lazım. Kendi sahanızda bu olaylar çıkıyorsa bunun sebebi ev sahibi takımıdır. Belhanda hata yapmıştır, yanlış yapmıştır. Size yakışan budur. Ali Koç'ta Jailson'a para cezası vermeli" dedi. 

Flaş iddia: 'Fatih Terim'e çok kırıldım ne biliyorsa açıklasın'

Flaş iddia: 'Fatih Terim'e çok kırıldım ne biliyorsa açıklasın'

TFF Başkanı Yıldırım Demirören'le görüştüğünü ifade eden Sinan Engin'den gündem yaratacak iddia geldi. Engin, "Yıldırım Demirören'le konuştum. Demirören, 'Fatih Terim'e çok kırıldım ne biliyorsa açıklasın' dedi. Bu bilgi net ve birinci ağızdan" ifadelerini kullandı. 

Sinan Engin sözlerini şu şekilde tamamladı:

"Beşiktaşlı, takımına ve başkanına kırılmaz. Hele de oyun içinde oyuncusuna kin duymaz! Beşiktaşlı, takımına kızmaz, küsmez! Hele de maç oynanırken... Futbolcuların hatası var mı ? Var. Oğuzhan için sağ ayaklı Messi demiştim. Şu andaki performansı tartışılır. Kendi camianın başkanına 'Paralar nerede?' dersen, bu biraz kırıcı. Bu başkan stadyumu yaptı, kimse yanaşamıyorken Beşiktaş'ın başkanı oldu. Evet, yanlış transfer olur. Bunların karşılığı bu olmamalı. Beşiktaş A.Ş'dir, kimin kafasında soru işareti varsa araştırır. Beşiktaş taraftarı camianın kalbidir, kalpteki problemi yine taraftar çözecektir"