AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Gürkan Eliçin kimdir, kaç yaşında, nereli? Gürkan Eliçin ne iş yapıyor?

Ramazan Dengiz
İlk Yayınlanma : 25 Nis 2021 - 14:36 / Son Güncelleme : 25 Nis 2021 - 14:49

Galatasaray üyeleri arasında yer alan Gürkan Eliçin kimdir, kaç yaşında, nereli? Gürkan Eliçin ne iş yapıyor? Eşref Hamamcıoğlu'nun listesindeki o ismin eğitim hayatı, kariyeri ve diğer detaylar haberimizde.

Gürkan Eliçin kimdir, kaç yaşında, nereli? Gürkan Eliçin ne iş yapıyor?

Galatasaray'da başkanlık seçimleri öncesi başkan adaylıkları birer birer açıklanıyor. Bu kişiler arasında Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu'da vardı. Eşref Hamamcıoğlu'nun listesinde, bir dönem Galatasaray'dan ihraç edilme gerçeğiyle yüzleşen Gürkan Eliçin'de yer alıyor. Peki, Gürkan Eliçin kimdir, kaç yaşında, nereli? Gürkan Eliçin ne iş yapıyor?

Gürkan Eliçin kimdir, kaç yaşında?

İstanbul Üniversitesi ve Galatasaray Lisesi'nde eğitim gören Gürkan Eliçin, Galatasaray'ın üyeleri arasındadır. 1985 yılında Üniversite eğitimine başlayan Gürkan Eliçin 1962 doğumludur. 59 yaşındadır. Eşref Hamamcıoğlu'nun listesinde yer alan Gürkan Eliçin, aynı zamanda Galatasaraylılar Derneği'nin üyeleri arasındadır. Peki, Gürkan Eliçin ne iş yapıyor?

Gürkan Eliçin ne iş yapıyor?

İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Gürkan Eliçin, çeşitli turizm şirketlerinde yöneticilik yapmıştır. İlk olarak 1998 yılında Pachatours'un genel müdürlüğünü yapan Eliçin, 2000 yılından 2004 yılına kadar Turke Tourism'de başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür. Son olarak, 2013 yılında Turquirama Turizm'de yönetim kurulu üyeliği görevine getirilmiştir. 

Neden disiplin kuruluna sevk edildi?

Galatasaray’da 2020 Ağustos ayı divan toplantısında yaptığı konuşmayla dikkat çeken Gürkan Eliçin, disiplin kuruluna sevk edildiğini söyledi. Eliçin ağustos divan toplantısında “Emile Zola’nın yaptığı gibi J’Accuse demek gerekiyor. Suçluyorum. Yönetim kurulunu, denetim kurulunu, disiplin kurulunu suçluyorum. Mahkeme kararını uygulamadılar. Bunun affedilecek yanı yoktur. Bu tek başına zaten ibrasızlık nedenidir” diye konuşmuştu.

 

Disipline verildiğini sosyal medyadan açıklayan Eliçin, “GSK Disiplin Kurulu üyesi Ayhan Yeğinsu tarafından şikayet edilerek YK tarafından Disipline sevk edildiğimi bugün aldığım ileti ile öğrenmiş bulunuyorum." ifadelerini kullanmıştı.