AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hagi’nin Türk prensi Enes Sali Romanya’da tarihe geçti!

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 13 Eyl 2021 - 23:43 / Son Güncelleme : 14 Eyl 2021 - 00:03

Gheorghe Hagi’nin takımı Farul’da oynayan 15 yaşındaki Türk asıllı futbolcu Enes Sali, Romanya Ligi’nin en genç gol atan futbolcusu oldu. İşte detaylar...

Hagi’nin Türk prensi Enes Sali Romanya’da tarihe geçti!

AJANSSPOR-HABER

Romanya'da Türk asıllı futbolcu Enes Sali gündem oldu. Gheorghe Hagi'nin takımı Farul Constanta'da oynayan genç yetenek, Romanya'nın en genç gol atan futbolcusu oldu. 

Enes Sali: Hagi tarafından oynatılmak gurur

Enes, Farul'un Academica Clinceni'yi 5-0 yendiği maçta 15 yaş, 6 ay ve 21 günlük olarak gol atıp adını tarihe yazdırdı. Türk asıllı oyuncu, "Hagi tarafından oynatılmak benim için büyük gurur. Çok küçük yaşlardan beri futbolu çok seviyorum. Hedefim kazanabileceğim kadar maç kazanmak. Kendime güveniyorum" dedi.

Hagi: Enes'e babası gibi bakacağım

Gheorghe Hagi ise, "Enes Sali'yi çok iyi biliyorum. Onun hakkında çok güzel şeyler duyacaksınız. Onun kadar yetenekli oyuncuyu bulmak hiç kolay değil. Ona babası gibi göz kulak olacağım" açıklamasını yaptı.

Enes Sali kimdir?

Kanada doğumlu Rumen vatandaşı olan Enes Sali'nin ailesi, Romanya Türk'ü. Barcelona scoutları kendisini altyapı turnuvasında keşfederek kadrolarına katmak istedi. Ancak FIFA'ya taşınan dava sonucunda Barcelona, Enes Sali'yi serbest bırakmak zorunda kaldı. Gheorge Hagi de devreye girerek genç yeteneği kadrosuna kattı.

 

Romanya U16 Milli Takımı'nda oynuyor

15 yaşında olan Enes Sali, Farul Constanta formasıyla 3 maça çıktı ve 1 gol attı. Genç oyuncu ayrıca Romanya U16 takımında da oynuyor.