Hakan Çalhanoğlu: "Kaybetmemek için sahaya çıkacağız"

7 Haziran 2019 22:58- Son Güncelleme - 7 Haziran 2019 22:58
Google news abonelik
Hakan Çalhanoğlu: "Kaybetmemek için sahaya çıkacağız"

A Milli Takım futbolcusu Hakan Çalhanoğlu, Fransa maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalar yaptı. Hakan Çalhanoğlu'nun açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Yarınki maç bizim için önemli. Fransa’nın iyi bir ekip olduğunu biliyoruz. Kaliteli oyuncuları var. Bu maçı çok bekledik. Arnavutluk ve Moldova maçlarıyla turnuvaya iyi başladık. Artık bir alışkanlık olmalı ve kaybetmekten nefret etmeliyiz. İnşallah yarın Konya haklı ile bir galibiyet alırız. Her puan bizim için önemlidir. Yarın kaybetmemek için sahaya çıkacağız.

"Fransa'yı iyi analiz ettik"

Bizim rakiplerimizin Hırvatistan, Fransa, Brezilya gibi takımlar olması ve kafa kafaya oynamamız gerekiyor. Her ülkeye saygımız sonsuz ama bizim arkadaşlarımızın hepsi kaliteli oyuncular. Yarına çok motiveyiz. Fransa’yı iyi analiz ettik.

"Fransa'yı üzmek istiyoruz"

Takımımızda genç oyuncular olduğunu herkes biliyor. Her maç bize tecrübe kazandırıyor. İnşallah maçtan maça büyüyeceğiz. Tabii ki hatalar olacak, insan hatalarla tecrübe kazanıyor. Fransa güçlü bir takım, adamlar dünya şampiyonu oldu. Her oyuncuları kaliteli ama bizim de kaliteli bir kadromuz var. Biz aslında Fransa’yı üzmek istiyoruz.

"Büyük bir ekibe karşı her şeyini vermek zorundasın"

Demek istediğim büyük oyunculara karşı oynamak istediğiniz zaman onlara kafa tutmak ve kendinizi göstermek isterseniz. Her takım saygımız sonsuz. Kendime ve arkadaşlarıma güveniyorum. Tabii ki genciz ve hata yapacağız. Hocamız da bize bu hataları gösteriyor. Büyük ekibe karşı her şeyini vermek zorundasın. Büyük futbolcu olmak için bu adımları atmalısın.