AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hakan Çalhanoğlu: ''Özür dileriz ama yola devam etmemiz lazım''

Ajansspor Editör
Deniz ŞEN
İlk Yayınlanma : 20 Haz 2021 - 21:21 / Son Güncelleme : 20 Haz 2021 - 21:26

Son dakika EURO 2020 haberleri... Türkiye'de Hakan Çalhanoğlu, İsviçre maçının ardından konuştu. İşte Hakan Çalhanoğlu'nun açıklamaları...

Hakan Çalhanoğlu: ''Özür dileriz ama yola devam etmemiz lazım''

AJANSSPOR - HABER

EURO 2020'ni son maçında İsviçre'ye 3-1 mağlup olan ay-yıldızlı takım, üç maç sonunda A Grubu'nu puansız son sırada tamamladı ve turnuvaya veda etti. Karşılaşmanın ardından Hakan Çalhanoğlu, açıkalamalarda bulundu. 

'Tecrübe kazandık diyelim'

Bu turnuvanın kendileri için bir tecrübe olduğunu belirten 27 yaşındaki futbolcu, sorumluluğu aldığını vurguladı: ''Bu turnuvaya büyük hedeflerle geldik. Ama maalesef istediğimiz gibi olmadı. Üzgünüz. Bizim de kendi ailemiz var. Kaptanlar olarak Burak, Ozan ve ben sorumluluğu alıyoruz. Turnuvanın en genç takımı biziz. Tecrübe kazandık diyelim'' dedi.

'Önümüzde daha çok turnuvalar var'

Önlerinde Dünya Kupası olduğunu söyleyen Hakan Çalhanoğlu, ''Buraya gelen taraftarlarımızı üzdük. Özür dileriz ama yola devam etmemiz lazım. 2016'dan sadece 3 kişi oynadı. Ozan ben ve Burak abi. Bu sahneye çıkan ve ilk kez oynayan oyuncular oldu. Biz buraya kadar başardık bugün de elenen biz olduk. Önümüzdeki turnuva bizim için çok önemli. Ne olursa olsun biz Türkiye'yiz. Önümüzde daha çok turnuvalar var." diyerek sözlerini noktaladı.