AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hakem Yaşar Kemal Uğurlu Trabzon'a gitti mi?

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 25 Nis 2022 - 00:11 / Son Güncelleme : 25 Nis 2022 - 01:00

Adana Demirspor - Trabzonspor maçının tartışılan hakemi Yaşar Kemal Uğurlu TV100 VAR Odası programında Trabzon'a gittiği yolundaki iddialara yanıt verdi.

AJANSSPOR HABER

Süper Lig'in 34. haftasında Adana Demirspor-Trabzonspor maçında, bordo-mavililerin henüz maçın 7. dakikasında kazandığı penaltı büyük tartışma yarattı. Simon Deli'nin Edin Visca'ya müdahalesine hakem Yaşar Kemal Uğurlu penaltı kararı verdi. 

Hakem Uğurlu Trabzon'a gitti iddiaları

Abdülkadir Ömür'ün penaltı atışında Muric gole izin vermezken, Uğurlu pozisyonu VAR'dan izleyip penaltıyı tekrarlattı. Bu pozisyonun ardından tartışma yaratan hakem Yaşar Kemal Uğurlu'nun maçtan önce Trabzon'a gittiği iddiaları gündeme geldi. 

Cenaze için geçen ay Trabzon'a gittim

Hakem Yaşar Kemal Uğurlu TV100 VAR Odası programında Trabzon'a gittiği yolundaki iddialara yanıt verdi. Uğurlu: “Ben Trabzon'a geçtiğimiz ay cenaze dolayısıyla gittim. 29 Mart tarihiydi. Ben Trabzon'a bu hafta gitmişim gibi gösterip beni zan altında bırakan kişiyi gördüğüm yerde bunun hesabını soracağım. Bir de bu insanın tuttuğu oruçlar kabul mu olacak?" 

Maç günü oğlu hastaneye kaldırıldı

Ugur iddialara şu şekilde yanıt vermeye devam etti “Maç günü oğlum hastaneye kaldırıldı, şu anda da hastanede zaten. Ameliyat olacak. Maç günü maçı geri iade edemezdim. Türk futbolunun ve içinde bulunduğu kaotik ortamın daha fazla tartışmalara sebebiyet vermemesi adına bunu yapamazdım.” ifadelerini kullandı.

Penaltı pozisyonu için konuştu

Tartışılan penaltı pozisyonu için konuşan Uğurlu: "Visca'nın penaltısında benim baktığımda açıdan Simon Deli, itti olarak gördüm. Öbür açıdan ben de görsem vermezdim zaten. VAR da müdahale etmedi." dedi.