"Forvet transferini hafta içinde tamamlayacağız"

Son dakika Beşiktaş haberleri... Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Antalyaspor ile 1-1 berabere kaldıkları maçın ardından açıklama yaptı. Peki Emre Kocadağ, Vida, Nazım Sangare, transfer ve maçtaki pozisyonlar için ne dedi? İte detaylar..
19 Eylül 2020 21:49- Son Güncelleme - 19 Eylül 2020 22:05
Google news abonelik

Emre Kocadağ, maçın ardından basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

"Herkesin içi rahat etsin diye..."

Antalyaspor'a koronavirüs testi yapılmasını istediklerini hatırlatan Kocadağ, "Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Kaç oyuncu ya da personel var orada bilmiyorum, son rakamları takip edemedim. Dünden itibaren oradan gelen telefonlar vardı. Oranın teknik ekibinden bizim teknik ekibimize. Belli sayılar söyleniyordu. Fakat sonradan değiştiği söylendi. Onla alakalı çok bir şey söylemeye gerek yok, gerekli açıklamaları zaten kulüp olarak yaptık. Biz sadece federasyondan herkesin içi rahat olsun diye sabah burada da bir test yapılsın istemiştik ama ondan nedense imtina edildi. Ne Antalyaspor ne de federasyon. Federasyonun açıkladığı talimatlara göre farklı bir uygulama oldu. Bizim hocamız pozitif çıktığı için 1 haftadır evde. 5 tane test yapıp 1 tane negatif yakaladığımız zaman bu iş düzeliyorsa ona göre bir yol izleyebilirdik biz de. Bundan sonra o talimatlar tam olarak ne olacak bilmiyorum. Talimatları bir inceleyeceğiz belki de yaşayarak göreceğiz. Federasyondan o konuda bir cevap gelmedi. İnşallah herkes negatiftir. Bizim oyuncularımıza da o anlamda bir şey olmamıştır diye temenni ediyorum" diye konuştu.

"Taç pozisyonu 4. hakemin gözünün önünde oldu"

Maçtaki hakem yönetimine değinen asbaşkan Kocadağ, "Trabzon'da da kazandığımız maçın ardından hakemler noktasında ilginç bir başlangıç olduğunu söylemiştik. Ne yazık ki geçen seneki başarısız yönetim bu maçta da devam ediyor. Yalnız medyada ilginç yorumcularda ilginç farklı farklı yorumlar var. Herkesin görüşü farklı, bazı konuları legalize etmeye çalışan bir algı da var. Beşiktaş'la ilgili konularda söylediğimizin tersine yorumlar yapıldı, onları da takip ettik. Bugün de merakla takip edeceğim açıkcası. Golden önce zaten taç 4. hakemin önünde herkesin malumu, öncesinde faul var neden avantaja bırakıyor? Maçın içerisinde en az 3-4 pozisyon var avantaja bırakıp 30 saniye sonra tekrardan Antalya lehine faul çaldığı, topu durdurduğu pozisyon var hakemin. O algılar da ilginç. Hakem VAR'a gidip o eli görüyor, demek ki el değil yani biz yanlış biliyoruz. Ya da bizim danışmanlarımız bizi yanlış yönlendiriyor kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Beşiktaşlı yorumculara da buradan sesleniyorum. Gazetecilik tarafsızsa herkes ona göre yorumu yapar. Ya da Beşiktaş kökenli yorumcular da biraz diğer takımların yorumcularını izlesinler diye tavsiyede bulunayım" dedi.

"Vida'ya teklif var"

"Vida'ya teklif var"

Forvet transferini bu hafta içinde tamamlayacaklarını söyleyen Beşiktaşlı yönetici Vida'ya teklifler olduğunu ifade ederek, "Bu hafta içinde inşallah forvet transferini tamamlayacağız. En hayırlısı kim olacaksa o gelecek inşallah. Avrupa'da transfer, şu an yeni yeni kendine kulüp arama pozisyonuna geldi. O yüzden taraftarlarımız bu konuları yanlış düşünmesin. Bu tarz isimleri getirmek; bazen işi sonuna kadar kovalamayı gerektiriyor. Vida zaten ismi itibariyle ilgilenmesi normal olan bir oyuncu. Roma konusuna şimdi cevap vermeyeyim. Vida ile ilgili teklifler var ama değerlendiriliyor. Douglas ve Mirin için hala aynı noktadayız" açıklamasını yaptı.

 

"Nazım bize gelmek istediğini belirtmişti"

Kocadağ, Fenerbahçe'ye transfer olan Nazım Sangare konusunda, "Hayırlı olsun, Nazım bize gelmek istediğini belirtmişti. Biz de o noktada kulübüyle görüşmüştük. Fenerbahçe kendisiyle anlaştıysa hayırlı olsun. Sayın başkan anlaştığını söylüyorsa konu kapanmıştır. Antalyaspor Başkanı bir açıklama yaptıysa, oyuncuyu yıpratmaya gerek yok. Hem kendisi, hem de takımlar için hayırlısı olsun. Bizim alternatiflerimiz var" şeklinde görüş belirtti.