Türkiye Halter Federasyonu Asbaşkanı Taner Sağır, İstifa Etti

Orhan Gülek
13.03.2023 - 18:38 | Son Güncellenme: 13.03.2023 - 18:42

Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonlukları sahibi eski milli sporcu ve Türkiye Halter Federasyonu Asbaşkanı Taner Sağır, istifa ettiğini açıkladı. İşte detaylar

AJANSSPOR - HABER

Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonlukları sahibi eski milli sporcu ve Türkiye Halter Federasyonu Asbaşkanı Taner Sağır, 1,5 yıldır bulunduğu federasyondaki görevinden tecrübelerini aktarma fırsatı verilmediği için istifa ettiğini duyurdu.

Resmi açıklama geldi

Taner Sağır yaptığı açıklamada, 2021 yılında gerçekleştirilen federasyonun seçimli genel kurulunda yönetim kuruluna girerek asbaşkan olduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Olimpiyat şampiyonluğum değer görmedi"

"Olimpiyat şampiyonluğu başarısını elde eden bir sporcu olarak 2021 yılında federasyon seçimlerinde halter federasyonu yönetim kuruluna girip asbaşkan oldum. Ancak 1,5 yıldan bu yana tecrübelerimi aktarma fırsatı verilmediğinden ve olimpiyat şampiyonluğumun değer görmediği için halter federasyonu asbaşkanlık görevinden ve yönetiminden istifa ettiğimi bildiririm."

Taner Sağır'ın kariyeri

19 yaşında katıldığı 2004 Atina Olimpiyatları'nda erkekler 77 kiloda koparmada 172,5, silkmede 202,5 ve toplamda 375 kilo kaldıran Taner Sağır, altın madalya kazanmıştı. Eski milli halterci ayrıca oyunlarda 4 olimpiyat ve 5 de dünya gençler rekoru kırmıştı.

Senin için hazırladığımız haberler