AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu, Metin Öztürk'e Çağrı Yaptı

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 12 Nis 2022 - 22:46 / Son Güncelleme : 12 Nis 2022 - 23:06

Galatasaray'da başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu, Metin Öztürk'e çağrı yaptı. Hamamcıoğlu, projeleri kamuoyuna açık bir platformda tartışmak istedi.

AJANSSPOR HABER

Galatasaray'da yapılan Mali Genel Kurul Toplantısı sonrası Burak Elmas idari yönden ibra edilmedi. İbrasızlığın ardından seçime giden camiada başkanlığa Eşref Hamamcıoğlu ile Metin Öztürk aday oldu.

Eşref Hamamcıoğlu'dan çağrı

Galatasaray'da başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu, bir diğer aday Metin Öztürk'e çağrıda bulundu. Hamamcıoğlu, Öztürk'ü tartışmak için kamuoyuna açık bir platforma davet etti.

"Demokrasi adına değerli bir kazanım olur"

Eşref Hamamcıoğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: "Fikri, irfanı ve vicdanı hür insanların bir arada olduğu Kulübümüzde Başkan adaylarının görüş, düşünce ve projelerini kamuoyuna açık bir platformda özgürce tartışmalarının demokrasi adına değerli bir kazanım, ülkemiz için doğru bir örnek olacağına inanıyorum."

Galatasaray Başkanı ne zaman seçilecek?

Galatasaray'da Seçimli Genel Kurul'un, 23 Nisan Pazar günü Galatasaray Lisesi'ndeki Tevfik Fikret Salonu'nda yapılması planlandı. Çoğunluğun sağlanamaması durumunda seçimin, 30 Nisan Cumartesi günü aynı yerde yapılacağı kaydedildi.