Hamdi Yasaman: "Dursun Özbek parasını kurtarmak için seçime giriyor..."

18 Mayıs 2018 17:29- Son Güncelleme - 18 Mayıs 2018 17:29
Google news abonelik

Galatasaray eski ikinci başkanı Hamdi Yasaman, sarı-kırmızılı takımda yaklaşan seçim dönemi hakkında çarpıcı ifadeler kullandı. 

Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'a konuşan Yasaman şunları ifade etti

'UEFA'dan yaptırımlar gelecek'

"Başkan kapalı bir açıklama yaptı. Herhalde bir takım yaptırımlar var. Sayın Özbek bütçe displinini sağlayamadı. Tarihin en büyük zararını yaptılar. Bu kötü durumu görerek erken seçim kararı aldı. Şampiyon olunamazsa büyük sorun olur. Galatasaray sezon başı 110 milyon Euro'luk takım yaptı ve transfer yasağı gelebilir. Hiç yapmayın diyebilir."

"Borçlu olmamıza rağmen bu harcamaları yapmamak lazımdı. UEFA gittiler az ceza gelirse Mustafa Cengiz doğal olarak kendi başarısı olarak lanse edecektir. Umarım men olmaz ama bu takımı yapmışsın bununla devam et diyebilir"

'Dursun Özbek parasını kurtarmak için gelmek istiyor"

"Sorumluluğu tamamen Dursun Özbek dönemine ait ve bu kadar kötü yönetmesine rağmen yine aday oluyor anlamıyorum. Galatasaray camiasının tepkisini anlaması lazım. Ibra edilmek bir şey değil, kol kırılır yen içinde kalır. Liseli bir başkan, iyi niyetle geldi ama ibra gönül rahatlığı ile verilmedi. Özbek neden gelmek istiyor parasını kurtarmak için geliyor. Öyle bir şey yaptılar ki sabaha kadar oturup hesapları değiştirdiler. Defterler işlendiği için eski tarihler var."

"Seçim bürosu yapılan otel bölümü de masraf olarak Galatasaray dernek hesaplarına işlemiş. Hisselerini temlik etti. Buradaki masrafı da işledi. Bunları yapmasına rağmen gelmek istemisini parasını kurtarma olarak görüyorum. Bazı gerekçeler ile karar veriyorlar. Herkes bilerek oy veriyor diye bir şey yok. Özbek'in kazanacağını sanmıyorum."

"Mustafa Cengiz'e borcumuz yok'

"Mustafa Cengiz tamamen Özbek'e reaksiyon olarak verildi. Dursun Özbek bizi Mustafa Cengiz'e mecbur etti. Bizim vefa olarak Mustafa Cengiz'e bir borcumuz yok."