AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hamilton: "Pazar günü yapacak çok şeyim var"

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 08 Eki 2021 - 18:06 / Son Güncelleme : 08 Eki 2021 - 18:36

Türkiye Grand Prix'si öncesi 1. ve 2. antrenmanı lider bitiren son şampiyon Lewis Hamilton, motor değişikliğinden dolayı 10 sıra ceza almasını değerlendirdi.

Hamilton: "Pazar günü yapacak çok şeyim var"

Orhan GÜLEK - AJANSSPOR

Formula 1 Rolex Türkiye Grand Prix'sinin ikinci antrenman seansında attığı turlarla İstanbul Park tarihinin en hızlı ismi olan Mercedes pilotu Lewis Hamilton, gün sonunda değerlendirmelerde bulundu.

 

"Geçtiğimiz yıl tamamen yeni bir zemin vardı, sanırım asfalt yağı çıkmıştı"

2020 Türkiye Grand Prix'sine göre bu yıl pistin daha iyi olduğunu dile getiren Hamilton, "Çok, çok farklı. Taraftarlara söylediniz mi bilmiyorum ama geçtiğimiz yıl tamamen yeni bir zemin vardı, sanırım asfalt yağı çıkmıştı ve temizlemek zorunda kalmışlardı. Bu yüzden bugün pistte ne bekleyeceğimi bilmiyordum ama öncesine göre çok daha fazla yol tutuşumuz vardı. Yol tutuş çok fazla ve bu harika. Bu pisti daha önceden olduğu gibi, sürmesi çok, çok daha keyifli bir hale getirdi." dedi.

"Kaybı en aza indirmek için pole almalıyım"

Sezonun 16. yarışı olan Türkiye Grand Prix'sinde motor değişikliğinden dolayı 10 sıra grid cezası aldığını söyleyen Hamilton "Pazar günü yapacak çok şeyim var, bu yüzden koşullar ne olursa olsun odaklanıp en iyisini yapmaya çalışacağım. Kaybı en aza indirmek için pole almalıyım. Daha sonrasında en iyisini yapabilmek için aracı anlamam gerekiyor. Önemli olan doğru dengeyi bulmak. Bunun dışında herhangi bir hafta sonundan farklı değil." ifadelerini kullandı.