Mercedes ile Hamilton, Sözleşme İçin Masaya Oturdu | Formula 1 Haberleri

Orhan Gülek
19.01.2023 - 17:31 | Son Güncellenme: 19.01.2023 - 17:45

Formula 1'de yedi kez dünya şampiyonu olan Lewis Hamilton, bu yıl sonu bitecek olan sözleşmesi için Mercedes ile görüşmelere başladı. İşte detaylar

AJANSSPOR - HABER

Formula 1'in yıldızı Lewis Hamilton, Mercedes ile yeni kontratı için görüşmelere başladı. Alman üreticinin, deneyimli isme yıllık 70 milyon dolardan 2 senelik teklif götürdüğü iddia edildi.

2 yıllık yeni sözleşme

Deneyimli pilot, sezon sonunda bitecek olan sözleşmesinden şu an yıllık 50 milyon dolar kazanıyor. Alman üretici ile yeni kontrat için görüşmelere başlayan Hamilton'ın aldığı teklifin ise yıllık 70 milyon dolar olmak üzere 2 senelik olduğu iddia edildi.

2022 sezonu Lewis Hamilton'a yaramadı

Mercedes, 2022 sezonunda belki de 2012'den bu yana en zorlu yılını geçirmiş ve 22 yarışta sadece bir zafer elde etmişti.

Kariyerinde ilk kez bir sezondan zafersiz ayrılan Hamilton,  2007'de başlayan F1 kariyerinde zorlu dönemler veya yıllar yaşadı ancak her sezon en az bir galibiyet ve pole pozisyonu almayı başarmıştı. 

İlgini Çekebilir
Formula 1'de 2023 takvimi belli oldu! İstanbul...
Habere Git

Damalı bayrağı ilk sırada göremedi

Fakat bu seri, Hamilton'ın 22 yarışlık sezonu galibiyetsiz tamamladığı 2022 yılı itibariyle sona erdi. 7 kez dünya şampiyonu pilot, bu yıl 9 kez podyuma çıksa da hiçbir yarışta damalı bayrağı ilk sırada göremedi. 

Kariyerinin en kötü sonucunu elde etti

Hamilton'ın her sezon en az bir pole pozisyonu alma serisi de dün itibariyle sona ermişti. Böylelikle bu iki önemli rekor 2022 yılında noktalandı.

Buna ek olarak Hamilton, 3. kez bir sezonu takım arkadaşının arkasında tamamladı. Sezonu altıncı sırada tamamlayan Hamilton, kariyerinin en kötü sonucunu elde ederken, Nico Rosberg (2016) ve Jenson Button'dan (2011) sonra ilk kez sezon genelinde takım arkadaşına geçildi. 

Hamilton, Russell'ın gerisinde kaldı

Mercedes pilotu Hamilton altıncı sırayı alırken; George Russell sezonu dördüncü sırada tamamladı ve Hamilton'dan 35 puan daha çok topladı. 

Senin için hazırladığımız haberler