Tolunay Kafkas Gitti Tartışma Bitmedi Hamit Altıntop İçin Şok İddia

Ajansspor
24.02.2023 - 14:17 | Son Güncellenme: 24.02.2023 - 22:51

Tolunay Kafkas'ın ayrılığı sonrası tartışma sürüyor. Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop'un, antrenörleriyle bir kez dahi görüşmediği öne sürüldü.

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Genç Milli Takımlar Sorumlusu ve U21 Milli Takım Teknik Direktörü Tolunay Kafkas başta olmak üzere yıllardır çalışan bir çok antrenörle yollarını ayırdı. Bu ayrılık sonrası antrenörler cephesinden meyaya yaşananlara dair bilgiler sızmaya başladı.

Hamit Altıntop hocalarla hiç görüşmedi

Gazeteci Hakan Can, Youtube kanalında yaptığı yayında Milli Takımlar Sorumulusu Hamit Altıntop'un, milli takımın altyapı antrenörleriyle bugüne kadar hiç bir aray agelmediğini söyledi. Can, "Antrenörlerle konuşuyorum. Diyorlar ki 'Biz Hamit Altıntop ile bir defa toplantı yapmadık. İlk göreve geldiğinde bir yemek yedik'... Yok yahu diyorum ama üç kişiden aynı cevabı aldım" dedi.

İlgini Çekebilir
Kafkas, TFF'yi topa tuttu: "Helalleşmeyi hak etmiyor muyum?”
Habere Git

Hamit Altıntop, milli maç sonrası isyan etmişti ama

Türkiye'nin Uluslar Ligi'nde Faroe Adaları'na yenilmesinden sonnra canlı yayına çıkarak eleştirilere sert şekilde tepki veren Hamit Altıntop, yapısal değişimlere ihtiyaç olduğunu savunmuştu. Altıntop, TRTSpor'a "Türk futbolunu ileri taşımak istiyoruz ve buna gönül vermiş insanlar olarak 30 hatta 40 yıl önceki medya oyunlarına mahal vermeyelim" diye konuşmuştu. Ancak gazeteci Can'a göre yapısal reform iddiasını ortaya atan Altıntop, antrenörleriyle bir kez görüşmemiş dahi.

Kafkas'tan Büyükekşi'ye cevap geldi

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, geçen Kasım ayında Gaziantep'te oynanan Türkiye-Çekya hazırlık maçı öncesi, "A Milli Takım'da oynayacak genç oyuncu yok" diyerek, Tolunay Kafkas'ı açıkça hedef göstermişti. Gazeteci Hakan Can, bu açıklamayı Tolunay Kafkas'a da sorduğunu belirterek, aldığı cevabı izleyicileriyle paylaştı.

Kafkas, Kuntz'a Bertuğ Elmas'ı önermiş

Can, "Tolunay Kafkas'a 'Stefan Kuntz, oynatacak genç oyuncu istemiş, sen de yok demişsin. Yok mu gerçekten?' diye sordum. Kafkas ise bana 'Ya deli misin? Ben öyle bir cevap verir miyim?' dedi. Kafkas bana toplantıda bulunanların isimlerini saydı. Stefan Kuntz, tercümanı Mert Tuncay, Selim Şakarcı ve bir ikişinin daha olduğu toplantıda demiş ki size 'Serdar Saatçi, Emin Bayram'ı, Cem Türkmen'i önerebilirim ama kulüplerinde oynamıyorlar. Sizin banko oynatacağınız isim Bertuğ Elmas'tır' demiş. Almamışlar ve Mehmet Büyükekşi çıkıp böyle bir açıklama yapıyor" dedi.

İlgini Çekebilir
Mehmet Büyükekşi, Tolunay Kafkas'ı ifşa etti!
Habere Git

"Torpil var, Arda Güler milli olmadan A takıma geldi"

Can, TFF Başkanı Büyükekşi'nin bir başka toplantıda verdiği başka bir tepkiyi de şöyle anlattı: "Büyükekşi, 'Milli takımlarda torpil var. Arda Güler gibi adam milli olmadan direkt A Milli Takım'a geliyor' diyor. Ama bir başka milli takım hocamla konuşurken, Arda'nın U16 ve U17'de defalarca oynadığını, Dünya Şampiyonası'na kulübü tarafından gönderilmediğini ve Büyükekşi bu açıklamayı yaptığı zaman güldüklerini falan söyledi bana." Arda Güler, U17 Milli Takım'da 10 maça çıktı ve 4 gol attı. 17 yaşındaki yıldız, 1 kez da A milli oldu.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler