AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hamit Altıntop: "Umarım her maça aynı ruhla çıkarız"

İlk Yayınlanma : 25 Mar 2019 - 22:19 / Son Güncelleme : 26 Mar 2019 - 01:19

Hamit Altıntop: "Umarım her maça aynı ruhla çıkarız"

Eski milli futbolcu Hamit Altıntop, A Milli Futbol Takımımızın Moldova'yı 4-0 mağlup ettiği maçın ardından değerlendirmelerde bulundu.

Altıntop'un açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde: 

"Her maça aynı ruh..."

Devre arasında 4-0 ya da 5-0 kazanır demiştim. Moldova ne kadar seviye olarak bizim altımızda olsa da bu farklı skor önemliydi. Umarım her maça aynı ruhla çıkarız.

"Mağlubiyetten sonra..."

Galibiyetten sonra röportajlar genelde renkli oluyor. Mağlubiyetten sonra sorulara cevap vermek zor oluyor. Sonuçta hoca değilsiniz; yorum yapamıyorsunuz. Kısa ve net olmalı. Ben bunu yapamadım. Fakat her zaman içimdekini söyledim. Doğru sözleri bulmak çok çok zor.

Fransa-İzlanda yorumu

Biz Almanya'ya deplasmanda yenildiğimizde dünyamız batıyordu, belki beraberlik bizim için iyiydi ama aşırı konsantre oluyorduk. Bu akşam Fransa muhtemelen İzlanda'yı yenecek ve İzlanda 3 puanda kalacak. Bizim de Fransa'yla maçımız var. Bu grupta bizim İzlanda'yla oynayacağımız maçlar önemli. En önemlisi de bu bütünlüğü sağlayabilmek.

Hakan Çalhanoğlu yorumu

Hakan Çalhanoğlu playmaker pozisyonunda oynayabiliyor. Lucescu döneminde de Hakan'a sorumluluk verilmişti.

Ben, Mahmut'u ön plana çıkarırım. Günden güne üstüne koyan, Emre'yi çok iyi tamamlayan, futbol anlayışı çok yüksek, iki ayağını kullanabilen, iyi pozisyon alan bir futbolcu. Sayın Cumhurbaşkanının bu maça gelmesi çok önemli. Her yerden destek yani. Bu desteği iyi kullanmak lazım.