AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hamit Altıntop'tan Şenol Güneş'e: "İzahı olamaz"

Ajansspor Editör
Emrah Karalinc
İlk Yayınlanma : 20 Eyl 2021 - 16:28 / Son Güncelleme : 20 Eyl 2021 - 17:35

TFF Milli Takımlar'dan Sorumlu Yönetici Hamit Altıntop, Stefan Kuntz'un imza töreninde Şenol Güneş'e gönderme yaptı ve eleştirilerde bulundu. İşte o sözler...

AJANSSPOR-HABER 

EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda hayal kırıklığı yaratan Türkiye Milli Takımı'nda Stefan Kuntz dönemi resmen başladı. Alman çalıştırıcı ile 3 yıllık sözleşme imzalandı. İmza töreninde TFF yöneticisi Hamit Altıntop'un Şenol Güneş ile ilgili sözleri dikkati çekti. Detaylar haberde...

Hamit Altıntop'tan Güneş'e eleştiri

Türkiye Futbol Federasyonu adına görüşmeleri yürüten Hamit Altıntop, konuşmasının en başında, "Şenol Güneş'e hizmetleri için teşekkür ederim ve başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı. 

"Bu takım hiçbir zaman çaresiz ve donuk olamaz"

Altıntop, konuşmasının sonlarına yaklaşırken bundan sonraki plan hakkında mesajlar verdi. Hamit Altıntop, millilerin son 5 maçta ortaya koyduğu futbolun kabul edilemeyeceğini dile getirdi ve şu sözleri söyledi: 

"Son 5 maçın açıklaması yok! Bizim takım hiçbir zaman çaresiz, donuk olamaz. Hepimizin bunda payı var. Şimdi değiştirme zamanı geldi. Gerekeni yapacağız."

Hamit Altıntop'un bahsettiği maçlar hangileriydi? 

Şenol Güneş yönetimindeki A Milli Futbol Takımı, EURO 2020 de baz alındığında 6 maçta 5 yenilgi ve 1 galibiyet aldı. Millilerimiz, Şenol Güneş'in ayrıldığı döneme kadar sadece Cebelitarık'ı 3-0 yenebilmişti.

Türkiye      0-3  İtalya
Türkiye      0-2  Galler 
İsviçre        3-1 Türkiye
Türkiye      2-2  Karadağ 
Hollanda    6-1  Türkiye