AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hamit Altıntop'tan Stefan Kuntz yanıtı! Ne zaman duyuracaklar?

Ajansspor Editör
Emrah Karalinc
İlk Yayınlanma : 19 Eyl 2021 - 12:05 / Son Güncelleme : 19 Eyl 2021 - 17:04

TFF, A Milli Takım Teknik Direktörlüğü için anlaştığı Stefan Kuntz'u açıklamaya hazırlanıyor. Hamit Altıntop, Kuntz görüşmeleri hakkında konuştu. İşte açıklamalar...

Emrah KARALİNÇ-AJANSSPOR 

Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ile yolların ayrılmasının ardından yeni teknik direktör konusunda çalışmalara başlamış ve Stefan Kuntz isminde karar kılınmıştı. Peki TFF, Stefan Kuntz ismini ne zaman açıklayacak? Detaylar haberde... 

Hamit Altıntop'tan Kuntz açıklaması

Almanya U21 Takımı ile 2 kez Avrupa şampiyonluğu yaşayan Kuntz ile TFF arasında herhangi pürüz bulunmuyor. Bu konuda TFF adına görüşmeleri yapan Hamit Altıntop, "Sözleşme henüz imzalanmadı. Ancak; önümüzdeki birkaç gün içinde Kuntz'u duyurabileceğimizi tahmin ediyorum" diyor. 

Altıntop: "Görüşmeler kusursuz ve çok iyiydi"

Bu arada Hamit Altıntop, Stefan Kuntz ile görüşmeler yaparken aynı zamanda Almanya Futbol Federasyonu ile de temasa geçmişti. Hamit Altıntop bu konuda ise "DFB dahil olmak üzere görüşmelerimiz kusursuz ve çok iyiydi. Adil görüşmeler oldu" ifadesini kullandı.

Bild'in haberine göre; Türkiye Futbol Federasyonu, Stefan Kuntz ile yarın (20 Eylül Pazartesi) 3 yıllık sözleşme imzalayacak.

Kuntz sonrası plana çoktan başladılar

Almanya Futbol Federasyonu ile görüşme yapan Stefan Kuntz'un ayrılığına da oy birliğiyle onay çıkmıştı. Hatta Almanlar, Kuntz'un yerine kimi getireceği konusunda da görüşmeler yaptı.

Stefan Kuntz'un koltuğuna adaylar...

DFB yetkililerinin ilk düşündüğü ismin Meikel Schwönweitz olduğu gündemde. Üst düzey bir DFB yetkilisi Kuntz'un olası halefinin ismini vermek istemedi. Ancak; öne çıkan adaylar arasında Christian Wörns ve U19 koçu Hannes Wolf da bulunuyor.